Trzy pomysły ubiegają się o dofinansowanie w ramach konkursu KDK

2021-08-16 13:25 Karol Pakosz
Materiał prasowy
Autor: Źrodło: materiał prasowy

Inicjatywy ubiegające się obecnie o fundusze, nadesłano w ramach naboru uzupełniającego. Więcej o tym w artykule.

Dwa wnioski już przyjęto, kolejne trzy walczą o dofinansowanie. Mowa inicjatywach lokalnych zgłaszanych w konkursie Gminy Kozienice i Kozienickiego Domu Kultury. We właściwej części konkursu zgłoszono dwa pomysły, z kolei konkurs zakładał, że do realizacji trafi od 3 do 7 projektów. Dlatego zdecydowano się na nabór uzupełniający:

Była to słuszna decyzja. W ciągu zaledwie tygodnia wpłynęły do nas trzy kolejne, interesujące propozycje. Niektórzy autorzy przyznali, że musieli się nieco przełamać do ich przedstawienia szerokiemu gronu odbiorców, a dodatkowy nabór był dla nich impulsem. Bardzo się z tego powodu cieszymy.

Powiedziała Elwira Kozłowska, dyrektor KDK. A o to jakie inicjatywy ubiegają się o dofinansowanie:

  • Pierwszą z nich jest pomysł Karola Kozaka i Mateusza Pułkowskiego na zorganizowanie koncertu w Centrum Kulturalno-Artystycznym pod hasłem „Matka się dowie”. Wydarzenie to ma na celu upamiętnienie osoby Rafała „Zielonego” Lechańskiego – zmarłego w zeszłym roku organizatora koncertów i wydarzeń artystycznych dla miłośników kultury alternatywnej.
  • Autorem następnej inicjatywy jest Jelena Jasek, poetka związana z Grupą Poetycką „Erato” KDK. Zamierza ona przeprowadzić cykl warsztatów literacko-plastycznych w Publicznym Przedszkolu Nr 5 im. Wandy Chotomskiej w Kozienicach. Efektem zajęć będzie publikacja oraz wystawa prac maluchów.
  • Interesujący wniosek do konkursu złożyły również Wiktoria i Weronika Krekora. Kozieniczanki chcą zorganizować warsztaty make-upu z popularnym charakteryzatorem Sergiuszem Starskim. W trakcie warsztatów powstaną fotografie, które posłużą do przygotowania wystawy fotografii.

Czytamy w informacji prasowej. Wnioski, które przeszły weryfikacje zostaną ocenione przez komisje konkursową. Dziś za to ruszyło głosowanie dla internautów na zakwalifikowane projekty. Dzięki nim, wnioski mogą uzyskać dodatkowe punkty do oceny końcowej. Głosowanie potrwa do 20 sierpnia. Więcej o tym przeczytacie TU.

ESKA XD #029 - ELIF, TANIEC Z GWIAZDAMI, SEKRETY TOUR DE POLOGNE
Źródło: Trzy pomysły ubiegają się o dofinansowanie w ramach konkursu KDK
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany