Aresztowanie. Fot. ilustracyjne

i

Autor: pixabay

Trzy zarzuty dla mężczyzny z maczetą

2021-11-16 11:03

Kierowanie gróźb bezprawnych, narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, pozbawienia wolności pracownicy jednego z punktów telefonii komórkowej - takie zarzuty stawia radomska prokuratura 46 - latkowi zatrzymanemu z maczetą w popularnym centrum handlowym. Mężczyzna przebywa w areszcie.

Do zdarzenia doszło w sobotę 13 listopada. Mężczyzna z maczetą wszedł do popularnego centrum handlowego w Radomiu. Tam miał wejść do jednego z punktów usługowych i zamknąć się z pracownicą. Wkrótce zatrzymała go policja. Prokuratura postawiła mu trzy zarzuty.

- Dotyczą kierowania  gróźb bezprawnych, narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia, pozbawienia wolności pracownicy jednego z punktów operatorów telekomunikacyjnych, znajdującym się na terenie tego centrum - powiedziała Agnieszka Borkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Jak dodaje badane są też inne okoliczności zajścia. 

- W trakcie czynności pobrano od mężczyzny krew. Jej badanie wykaże czy był pod wpływem środków odurzających - wyjaśnia rzecznik. 

46 - latek złożył wyjaśnienia, ale prokuratura - tłumacząc dobrem postępowania - nie ujawnia ich treści. Decyzją sądu, mężczyzna najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.  

Źródło: Trzy zarzuty dla mężczyzny z maczetą