Uwaga ślisko! Plaga kolizji na drogach miasta i powiatu.

2020-12-10 17:01 AD
uwaga ślisko
Autor: pixabay

Plaga kolizji i wypadek na drogach Radomia i powiatu. W ciągu kilku godzin, od kiedy na jezdniach pojawił się śliski biały puch, radomska drogówka interweniowała dziesięć razy. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę za kierownicą.

Najgroźniej było na krajowej siódemce w Jedlińsku, koło Radomia. Jak informuje Justyna Leszczyńska z komendy Miejskiej Policji w Radomiu tam zderzyła się osobówka z samochodem ciężowym.

- Na ulicy Warszawskiej kierujący osobowym renault nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z nadjeżdżającą ciężarówką. Kierowca osobówki  został zabrany do szpitala - wyjaśnia.

Niestety nie było to jedyne groźne zdarzenie, jakie dziś popołudniu miały miejsce na drogach Radomia i powiatu radomskiego. Do stłuczek miedzy innymi w Wierzbicy, Makowie, Dąbrowie Jastrzębskiej, Kobylanach, czy Janiszewie.

W powiecie białobrzeskim nie odnotowano żadnych zdarzeń. - Ruch odbywa się przede wszystkim po głównych trasach, a te są odśnieżane w pierwszej kolejności. Kierowcy też jeżdżą ostrożnie - powiedziała sierż. sztab. Ewa Kozyra z białobrzeskiej komendy.

Znacznie gorzej jest w powiecie grójeckim. Tam policja odnotowała siedem kolizji. Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce w miejscowości Szczęsna, gdzie zderzyło się sześć pojazdów.

- Drogi są oblodzone i posypane śniegiem. Na śliskiej nawierzchni tworzą się korki. Przed wzniesieniami zatrzymują się samochody ciężarowe, blokując ruch. Problemy są m. in. na trasie wojewódzkiej nr 727 na odcinku między Grojcem a Nowym Miastem nad Pilicą. Na lokalnych trasach też jest ślisko - relacjonuje kom. Agnieszka Wójcik, oficer prasowy grójeckiej policji.

Zdasz test na pieszego? Sprawdź, czy nie stwarzasz zagrożenia!

Pytanie 1 z 15
Kiedy pieszy ma obowiązek posiadać odblaski?
Źródło: Uwaga ślisko! Plaga kolizji na drogach miasta i powiatu.
Nasi Partnerzy polecają