Miejska pasieka z recyklingu w Iłży

i

Autor: FB/Przemysław Burek, burmistrz Iłży

W Iłży powstała miejska pasieka z elektro śmieci

2022-06-29 11:30

Edukacja ekologiczna z ulami w tle. W Iłży powstała miejska pasieka. Trzy ule stanęły na skarpie przy Muzeum Regionalnym.

Miejska pasieka z recyklingu - taką inicjatywę realizuje gmina Iłża wraz z Fundacją Odzyskaj Środowisko. Ule wykonano z opadów elektrycznych - mówi Przemysław Burek, burmistrz Iłży:

Współpracujemy z fundacją, która stawia na ekologię i recykling. Organizujemy z nią także zbiórki elektrośmieci. Takich zbiórek już było kilkanaście edycji u nas. Oprócz zbiórek organizujemy też wspólnie różne akcje edukacyjne dla dzieci, gdzie pokazaliśmy jak robić zabawki z odpadów. Teraz wychodzimy dalej i pokazujemy, że z recyklingu mogą powstać domy dla owadów. W naszej miejskiej pasiece pszczoły mieszkają w starych bębnach po pralce. Dodatkowo w okolicy pasiek posadziliśmy drzewa lipowe.

- Zebrany miód będzie naszym produktem regionalnym -dodaje Burek:

Miód, który będzie pochodził z tej pasieki w 50 procentach zostaje w gminie. Zamierzamy ten miód oferować turystą jako nasz produkt regionalny, który stworzymy, a także zamierzamy go rozdawać podczas różnych imprez w naszym mieście.

Miejska Pasieka Świętego Franciszka znajduje się na terenie Muzeum Regionalnego w Iłży.