W Radomiu odbędzie się damski turniej tenisa w ramach LOTOS PZT Polish Tour

2021-08-03 10:03 Karol Pakosz
Zdjęcie z briefingu prasowego dotyczacego damskiego turnieju tenisa w ramach LOTOS PZT Polish Tour
Autor: Karol Pakosz

Pula nagród turnieju wynosi 25 tys. dolarów. Więcej o turnieju w naszym artykule.

Zjadą z całego świata by zagrać w Radomiu. Mowa o damskim turnieju ITF w tenisa w ramach Lotos PZT Polish Tour - Narodowy Puchar Polski. W turnieju głównym wystartują 32 tenisistki. Dzikie karty otrzymały do niego trzy Polki: Martyna Kubska, Weronika Baszak i Wiktoria Rutkowska. Czwarta karta czeka na Weronikę Falkowską, ale jej występ uzależniony jest od wyleczenia kontuzji:

Od występu w turnieju WTA w Gdyni mam problemy ze stanem zapalnym przyścięgna w stopie. To jest typowa kontuzja przeciążeniowa, która wymaga rehabilitacji i przerwy w grze. Dlatego intensywnie rehabilituję nogę i mam nadzieję, że uda mi się ją doprowadzić do ładu na czas. Ale wszystko wyjaśni się dokładnie w piątek lub sobotę, po kolejnych badaniach

Powiedziała Weronika Falkowska, jedna z czołowych zawodniczek LOTOS PZT Team. Turniej potrwa od 8 do 15 sierpnia.​ Warto dodać, że to nie jedyne wydarzenie związane z tenisem jakie odbędzie się w naszym mieście. Jako jedno z 14 miast w kraju, Radom będzie gościł 5 września IV edycję Narodowego Dnia Tenisa.

Sonda
Gdzie najbardziej lubisz spędzać wakacje?
ESKA XD #028 - FESTIWALE, ROBOTY, SEKRETY IGRZYSK
Źródło: W Radomiu odbędzie się damski turniej tenisa w ramach LOTOS PZT Polish Tour
Nasi Partnerzy polecają