W Raodmiu powstaje punkt szczpień driwe thru

2021-04-29 16:55 Wojtek Wójcikowski
punkt szczepień driwe thru
Autor: Wojciech Wójcikowski

Od przyszłego wtorku ma ruszyć punkt szczepień drive thru, który będzie zlokalizowany na parkingu przy ul. Dębowej. Obecnie żołnierze z 62 batalionu lekkiej piechoty obrony terytorialnej zajmują się jego utworzeniem i wyposażeniem. Projekt zakłada utworzenie 4 nitek gdzie szczepieni będą mieszkańcy Radomia i regionu.

Punkt szczepień to wspólny projekt 6 Mazowieckiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej i Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Ma być to kolejny punkt populacyjny, gdzie szczepionki otrzymają mieszkańcy Radomia i regionu radomskiego.

- Dziś ten punkt szczepień masowych będzie już przygotowany jutro będzie tutaj kontrola Narodowego Funduszu Zdrowia. Chodzi o to, aby ten punkt został formalnie odebrany do możliwości i jeżeli kontrola przebiegnie pomyślnie będziemy przystępować do realizacji nałożonych zadań. Punkt szczepień przygotowany przez 6 Mazowiecką Brygadę Wojsk Obrony Terytorialnej będzie się składał z czterech nitek szczepień gdzie jednocześnie będą mogły podjeżdżać cztery samochody. Wszystko będzie się działo zgodnie z określonymi procedurami Najpierw przygotowanie, później na szczepienie, następnie ten 15 minutowy czas jeszcze odpoczynku po szczepieniu. Zakładamy by przyjmować chętnych w godzinach od 10:00 do 18:00. Liczymy że dziennie przyjmiemy 500 pacjentów. Oczywiście jeżeli będzie tylko taka potrzeba ten punkt będzie jeszcze rozbudowany o dalsze stanowiska. Możliwe jest też wydłużenie czasu pracy. Ten punkt jest uruchomiony wspólnie z Radomskim Szpitalem specjalistycznym przy ulicy tochtermana to radomski szpital będzie podmiotem odpowiedzialnym za funkcjonowanie tego punktu - mówi wiceminister obrony narodowej Wojciech Skurkiewicz.

Minister zapewnił też że do punktu na czas zostaną dostarczone szczepionki z Agencji Rezerw Strategicznych.

Punkt szczepień drive thru powstaje w Radomiu
Źródło: W Radomiu powstaje punkt szczepień drive thru [WIDEO]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany