Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Źrodło: Pixabay (zdjęcie poglądowe)

"Weekend dla Ukrainy" - ZUS będzie pomagał przy 500 plus

2022-03-25 9:09

W najbliższą sobotę, czyli 26 marca, pracownicy radomskiego oddziału ZUS będą pełnić dyżur dla uchodźców z Ukrainy. Więcej o tym w artykule.

Radomski oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych będzie otwarty w najbliższą sobotę. To w ramach akcji "Weekend dla Ukrainy". Tego dnia, dyżurujący pracownicy będą pomagać uchodźcom przy 500 plus. Pokażą również jak założyć profil na ich platformie, przez którą można złożyć wniosek.

Uchodźcy mogą również uzyskać pomoc przy świadczeniach dzwoniąc na specjalną infolinie, która uruchomiono w ostatni poniedziałek:

Konsultanci infolinii udzielają informacji o rodzajach świadczeń rodzinnych przyznawanych i wypłacanych przez ZUS, o tym, jak wypełnić i wysłać wniosek, jak zarejestrować profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Te informacje są publikowane również na stronie internetowej ZUS w języku ukraińskim. - Czytamy w informacji prasowej.

Eksperci radomskiego oddziału ZUS, będą jutro udzielać pomocy w godzinach od 9.00 do 15.00.​ Przypomnijmy, oddział mieści się przy przy ul. Czachowskiego 21A.​

Źródło: "Weekend dla Ukrainy" - ZUS będzie pomagał przy 500 plus