Wymień się ciepłem w Radomiu!

2020-12-23 18:25 Sandra Białek-Pawłowska
Wieszak ciepła
Autor: UM Radom

Po raz kolejny w naszym mieście stanęły "wieszaki ciepła". Można tam o każdej porze zostawić ciepłe ubrania np. kurtki, płaszcze, polary czy swetry dla potrzebujących.

Radom po raz kolejny dołączył do ogólnopolskiej akcji "Wymiana ciepła". W mieście stanęły dwa wieszaki- jeden przy SCM "ARKA" przy ul. Chrobrego, drugi przy ul. Zagłoby, w pobliżu Domu dla Bezdomnych. To dobra okazja by wesprzeć bezdomnych i potrzebujących.

Kolejny raz Radom uczestniczy w ogólnopolskiej akcji „Wymiana ciepła”. W dwóch miejscach zostały wystawione specjalne wieszaki, na których można zostawiać zbędne, ale będące w dobrym stanie, czyste ubrania. Z kolei osoby potrzebujące pomocy mogą nieodpłatnie korzystać z wywieszonej odzieży. - Kolejny raz włączyliśmy się do tej ogólnopolskiej akcji, bo w ludziach jest wiele dobra i wystarczy tylko stworzyć warunki, by mogli tym dobrem dzielić się z drugim człowiekiem. W poprzednich latach to rozwiązanie dobrze się sprawdziło. Sporo osób przyniosło ubrania i sporo też z nich skorzystało. Myślę, że w tym roku będzie podobnie - mówi wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

W tym roku, w związku z trwającą pandemią koronawirusa, pojawił się jeden-  ważny warunek.

Ważne, żeby zostawiane ubrania były czyste, nadające się do użytku i stosowne do pory roku. Nie mogą to być ubrania, osób które chorowały na covid 19. Zarówno do zostawiających zbędną odzież jak i do korzystających z niej zwracamy się z prośbą o zawieszanie ubrań w taki sposób, by się nie zabrudziły i nie zamokły. Najlepiej więc przynieść je z wieszakiem - mówi kierownik Biura Rewitalizacji w Urzędzie Miejskim Marzena Kędra.

W akcję włączyli się też harcerze z radomskiego hufca ZHP, którzy będą dbali o porządek wokół punktów zbiórki odzieży