Wzruszające spotkania z rodzinami w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym

2020-12-23 18:55 Sandra Białek-Pawłowska
Tochtermana
Autor: Wojciech Wójcikowski

Nie mogą zobaczyć się na żywo, z połączeniem online też mają problem... Szpital na Tochtermana zorganizował akcję dla pacjentów oddziału zakaźnego, którzy sami nie potrafią skontaktować się z rodzinami... Wczoraj i dzisiaj odbyły się wzruszające rozmowy pacjentów z rodzinami.

Były łzy wzruszenia i okrzyki radości! Dzięki akcji „Łączymy na święta”, którą wspólnie z radomskim oddziałem WOT zorganizował Radomski Szpital Specjalistyczny na ul. Tochtermana, pacjenci oddziału zakaźnego placówki i ich rodziny mogli porozmawiać ze sobą tuz przed świętami. 

Dzięki żołnierzom z 62 batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu możliwe było zorganizowanie video połączeń pacjentów naszego szpitala z ich rodzinami i bliskimi. Nie brakowało wzruszeń, łez ale też radości. Jesteśmy przekonani, że ta akcja to coś wyjątkowego i coś naprawdę dobrego. Chcieliśmy w wyjątkowym świątecznym czasie wprowadzić pozytywny nastrój. To z pewnością się udało. Dzisiaj wiemy, że ta akcja była potrzebna ponieważ odzew wśród pacjentów ich rodzin był bardzo duży. O tym jak potrzebna była akcja świadczy choćby fakt, ze dziś wcześnie rano na żołnierzy, którzy tuż po godzinie 8 rano wchodzili do szpitala czekała córka pacjentów naszego szpitala i poprosiła o wideo połączenie.

Rozmowy z pacjentów z rodzinami odbyły się wczoraj i dzisiaj.