Zakończył się nabór do podstawówek

i

Autor: pixabay

Zakończyła się rekrutacja do szkół podstawowych

2022-04-14 12:23

Nabór do pierwszych klas szkół podstawowych na rok szkolny 2022/2023 zakończony. Chodzi o dzieci urodzone w 2015 roku, które są objęte obowiązkiem szkolnym. Do szkoły podstawowej uczniowie przyjmowani byli z urzędu. Nowy rok szkolny rozpocznie 1793 uczniów.

1793 uczniów klas pierwszych rozpocznie edukację w nowym roku szkolnym 2022/2023. Dzieci przyjmowane są do szkół z urzędu, jednak rodzic mógł zdecydować o wyborze placówki spoza rejonu. Rodzice dzieci, którzy nie zakwalifikowali się do wybranej przez siebie placówki będą mogli wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej - mówi Katarzyn Piechota Kaim, kierownik biura prasowego Urzędu Miejskiego.

Kandydaci ubiegający się o miejsce w szkole obwodowej byli przyjmowani z urzędu. W postępowaniu rekrutacyjnym uczestniczyły dzieci dla których wybrana szkoła nie jest szkoła obwodową. Ich rodzice mają teraz czas do 21 kwietnia, do godz. 15.00, by potwierdzić wolę zapisu dziecka w szkole, do której zostało zakwalifikowane. Dla reszty dzieci zostanie przeprowadzone postępowanie uzupełniające, które rozpocznie się 1 czerwca. Tego dnia w systemie rekrutacyjnym zostanie opublikowany wykaz wolnych miejsc.

Do szkół spoza rejonu zostało zakwalifikowanych 429 uczniów.