park na Gołębiowie

i

Autor: Anna Wróblewska/UM Radom

Zanieczyszczona woda w oczku na Gołębiowie. Trwa oczyszczanie

2021-07-06 10:54

W oczku wodnym w parku na osiedlu Gołębiów pojawiła się substancja niewiadomego pochodzenia - poinformowała nas rzeczniczka Wodociągów Miejskich. Prawdopodobnie do kratki kanalizacyjnej została wlana nieznana substancja, która zanieczyściła zbiornik.

Jak udało nam się ustalić, do kratki kanalizacyjnej prawdopodobnie ktoś wlał nieznaną substancję. Oczko wodne zostało zabezpieczone przez pracowników Wodociągów Miejskich, gdzie obecnie trwają prace oczyszczające.

W poniedziałek, 5 lipca w godzinach popołudniowych pracownicy Wodociągów Miejskich przyjęli zgłoszenie o zanieczyszczonym oczku wodnym w parku na Gołębiowie. Jak wynika z ustaleń pracowników przyczyną tego zjawiska najprawdopodobniej było wylanie bardzo dużej ilości substancji niewiadomego pochodzenia do kratki kanalizacyjnej - powiedziała nam Anna Prokopowicz, rzeczniczka prasowa Wodociągów Miejskich. - W chwili obecnej ekipa Wodociągów Miejskich prowadzi prace oczyszczające staw, dodatkowo została wszczęta procedura mająca na celu ustalenie sprawcy tego zdarzenia.

Źródło: Zanieczyszczona woda w oczku na Gołębiowie. Trwa oczyszczanie