ścieżka rowerowa Radom

i

Autor: Kinga Tomaszewska

Zima w Radomiu: ścieżki rowerowe i chodniki odśnieżone?

2022-01-20 12:28

Jak co roku cztery firmy zajmują się w Radomiu zimowym utrzymaniem zarówno ścieżek rowerowych i chodników. Jednak nie w każdym przypadku to Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji odpowiada za porządek. Do odśnieżania włącza się też Zakład Usług Komunalnych.

Za zimowe utrzymanie ścieżek rowerowych w Radomiu, które mieszczą się wzdłuż pasów ruchu dla samochodów, odpowiada Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Jak tłumaczy, drogi dla rowerów odśnieżają cztery firmy, ale nie robią tego regularnie.

Odśnieżają dopiero na żądanie Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. W momencie gdy pracownicy działu czystości i zieleni zauważą, że ścieżki rowerowe wymagają posprzątania. Te firmy nie odśnieżają też na bieżąco, kiedy pada śnieg - tłumaczy Dawid Puton, rzecznik prasowy MZDiK. - Rowerzyści oczywiście mogą zgłaszać nam ścieżkę rowerową do odśnieżenia, a my staramy się, by takich zgłoszeń było jak najmniej. Niemniej do każdego takiego zgłoszenia podchodzimy bardzo poważnie.

Podobnie jest w przypadku chodników. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji odśnieża tylko te, które mieszczą się w pasie drogowym.

Są też chodniki, które odśnieżamy chociażby na wniosek straży miejskiej. Tutaj odśnieżamy te chodniki, które leżą w pasie drogowym, ale nie są ujęte w stałym zakresie odśnieżania, których nie obsługuje Zakład Usług Komunalnych, ani także nie należą do prywatnych właścicieli - dodaje Puton. - Ciężko tak naprawdę powiedzieć ile jest ulic do odśnieżenia w Radomiu, natomiast niwelujemy śliskość na chodnikach w sposób odpowiedni.

Straż Miejska wystawia także mandaty za nieodśnieżone chodniki, które należą do posesji właścicieli.

Źródło: Zima w Radomiu: ścieżki rowerowe i chodniki odśnieżone?