Budżet Obywatelski Radom

i

Autor: Łukasz Wójcik/UM Radom

Zmiany w Budżecie Obywatelskim Radomia!

2022-01-25 10:29

Rada Miejska w Radomiu przyjęła uchwałę z nowościami w projektach do Budżetu Obywatelskiego. Zmiany dotyczą zarówno głosujących, jak i osób zgłaszających swoje pomysły.

Rewolucja w Budżecie Obywatelskim Radomia. Radni zdecydowali, że w przyszłorocznej edycji zajdą zmiany. Przede wszystkim zostanie zwiększony próg pieniężny.

Wzięliśmy tu pod uwagę kilka szczegółowych propozycji zgłoszonych podczas warsztatów ewaluacyjnych. Do 100 tys. złotych podnieśliśmy wartość projektów w pierwszej kategorii. Nowością jest też to, że pod każdym zgłaszanym wnioskiem muszą być podpisane przynajmniej 3 osoby popierające dany projekt - powiedział Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia. - Ponadto wydłuży się czas dla wnioskodawców na odwołanie się od decyzji Zespołu Opiniującego, a na karcie znajdą się graficzne oznaczenia dotyczące tematyki projektów.

Swoje projekty będzie można zgłaszać od poniedziałku, 21 lutego do wtorku, 15 marca. Głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2023 odbędzie się w czerwcu, a ogłoszenie wyników - w lipcu.

W tym roku na realizację projektów z przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego przeznaczono 7 milionów 750 tysięcy złotych.

Źródło: Zmiany w Budżecie Obywatelskim Radomia!