Adele

i

Autor: AIex Todd / Avalon/Photoshot/East News

Adele pozamiatała! Została potrójną triumfatorką Brit Awards!

2022-02-09 14:06

Świetne wiadomości płyną do nas z Londynu! Adele wygrała w trzech kategoriach ceremonii rozdania nagród Brit Awards. Dostała statuetki w kategorii brytyjski utwór roku - za "Easy on Me", brytyjski album roku - za jej świetnie sprzedającą się płytę "30" i w kategorii brytyjska artystka roku. Adele może czuć się triumfatorką tegorocznej gali, bo jako jedyna otrzymała więcej niż jedną nagrodę.

Jak to jest pokonać kolegów i koleżanki z branży i zwyciężyć aż w trzech kategoriach? O tym na własnej skórze przekonała się brytyjska piosenkarka i autorka tekstów Adele. Została główną triumfatorką tegorocznej ceremonii rozdania nagród brytyjskiego przemysłu fonograficznego Brit Awards, która odbyła się w londyńskiej hali The 02 Arena. Piosenkarka wygrała w trzech z czterech kategorii, w których była nominowana. Dostała statuetki w kategorii brytyjski utwór roku - za "Easy on Me", brytyjski album roku - za jej świetnie sprzedającą się płytę "30" oraz wygrała nową wspólną kategorię brytyjski/a artysta/artystka roku, która zastąpiła dotychczasowe dwie z podziałem według płci.

DARIA ODCINA SIĘ OD PORANNYCH WYJCÓW

Adele: "Jestem z nas naprawdę dumna"

Odbierając nagrodę we wspólnej kategorii brytyjski/a artysta/artystka roku, Adele powiedziała publiczności, że choć rozumie, dlaczego od tego roku zrezygnowano z odrębnych kategorii, uwielbia być kobietą-artystką i chce sławić kobiety. "Jestem z nas naprawdę dumna" - mówiła. W czwartej kategorii, w której Adele w tym roku była nominowana - najlepszy wykonawca pop/R'n'B - wygrała Dua Lipa. Po cztery nominacje mieli też Ed Sheeran, Dave i Little Simz, ale ostatecznie otrzymali tylko po jednej statuetce - odpowiednio w kategoriach: najlepszy autor piosenek, najlepszy wykonawca hip hop/grime/rap oraz najlepszy/a nowy/a artysta/ka. Adele może czuć się prawdziwą triumfatorką - nikt z pozostałych nominowanych nie zdobył aż trzech nagród. Serdecznie gratulujemy!