Akcja Rekreacja w VOX FM

i

Autor: VOX FM

Akcja Rekreacja w VOX FM: wszyscy kopią piłkę. Jak zacząć grać w nogę?

2021-08-13 21:00

Do tego sportu nie trzeba szczególnie namawiać. Akcja Rekreacja w VOX FM tym razem o "harataniu w gałę". Piłka nożna to jedna z najpopularniejszych dyscyplin nie tylko w Polsce, ale i na świecie. I choć kojarzona jest głównie z panami, to panie też coraz częściej lubią sobie pokopać.

Akcja Rekreacja w VOX FM, to kolejna sobota podczas której udowodnimy, że ruszać może się każdy. Piłka nożna wśród kobiet nadal cieszy się dużo mniejszym zainteresowaniem niż u panów, ale zyskuje coraz większe uznanie, a wiele zawodniczek z powodzeniem mogłaby zmierzyć się w męskiej lidze. Takich wojowniczek szuka Akademia Pogoni Szczecin, która właśnie prowadzi nabór do sekcji żeńskiej: - Od przyszłego sezonu w zajęciach będą mogły uczestniczyć dziewczynki z roczników od 2014 do 2016. Treningi prowadzone będą w oparciu o model szkolenia Akademii, ale przy współpracy z największym żeńskim klubem w regionie Olimpią Szczecin. Chcielibyśmy, żeby nasze wychowanki trafiały do Olimpii i tam kontynuowały przygodę z piłką - mówił Krzysztof Ufland, rzecznik Pogoni Szczecin. Pierwsze treningi ruszają już w tym miesiącu. Dzięki nim najmłodsze mieszkanki Szczecina będą mogły aktywnie spędzić resztę wakacji i podwórko zamienić na profesjonalne obiekty sportowe.

Akcja Rekreacja w VOX FM. Futsal

Jeśli są osoby, które co prawda lubią pokopać piłkę, ale niekoniecznie na trawiastym boisku, to mogą skorzystać z halowej odmiany tej dyscypliny. W Akcji Rekreacji czas więc na futsal! W Zielonej Górzy, gdzie coraz więcej osób decyduje się na grę w hali. To idealne uzupełnienie treningów tradycyjnej piłki nożnej - mówi nam Maciej Dudek, trener Eko-Pol AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego: - Nawet jeżeli ktoś trenuje na trawie, to myślę, że jest możliwość pogodzenia tych dwóch gier. Żeby grać w seniorach trzeba mieć ukończone 16 lat, górnego wieku nie ma. W Ekstraklasie są zawodnicy, którzy mają około 40 lat. Zielonogórska drużyna prowadzi też treningi otwarte, na które może przyjść każdy.

Chorzowskie boisko

Jeśli jednak komuś futsal nie wystarcza i woli kontakt z trawą, to warto wybrać się do Chorzowa. Takiego boiska, jakie jest w tym mieście nie ma w całym kraju! Na skwerze przy ulicy Okrężnej znajduje się obiekt naszpikowany technologią. A chodzi o interaktywne boisko z wykrywającymi ruch bramkami i wyjątkowa ścianka piłkarska. - Panele się podświetlają i pokazują, gdzie należy uderzyć piłką. Zliczane są trafne uderzenia i porównujemy z każdym innym urządzeniem - mówi Witek Podgórski, wykonawca inwestycji. Do dyspozycji mieszkańców chorzowskiej "cwajki" jest też plac zabaw, siłownia plenerowa i kort do tenisa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD QUIZEM

Gwara młodzieżowa lat 70. i 80. Takim slangiem mówiła młodzież w PRL-u

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę coś łatwego: Na co mówiono "buda"?

Treningi w Gorzowie

Za to w Gorzowie można wziąć udział w profesjonalnych treningach. Miasto wspólnie z piłkarskim Stilonem​ Gorzów zachęca do aktywnego wypoczynku właśnie na boiskach. Zajęcia na stadionie mają pomóc w poprawieniu kondycji po pandemii. Jak będą wyglądały treningi? - Formuła jest podzielona na dwa etapy. Pierwsza część rozruchowo trenerska, być może jakieś nakreślenie myśli taktycznej. A druga część tego spotkania to będzie klasyczne granie. W zależności od frekwencji - mówi Krzysztof Olechnowicz, prezes Stilonu Gorzów. Każda z części ma liczyć po 45 minut. W treningach mogą uczestniczyć dzieci, młodzież i starsi. Dla każdej grupy zajęcia będą prowadzić fachowcy. Wcześniejsze zapisy nie obowiązują, wystarczy przyjść na Myśliborską w każdą środę przed 19:00.

Więcej o piłce nożnej w każdym wydaniu na antenie VOX FM w sobotę, 14 sierpnia od 10:00.

ZŁO - BTK