Akcja Rekreacja w VOX FM

i

Autor: VOX FM

Akcja Rekreacja w VOX FM: zagrajmy w siatkówkę

2021-08-06 21:43

Wakacje Polsce aktywnie i z pomysłem? To łatwiejsze niż myślisz! Akcja Rekreacja w VOX FM tym razem o jednej z najpopularniejszych (przynajmniej z pozycji kanapy) dyscyplin sportowych w Polsce. Pokażemy, jak i gdzie grać siatkówkę w Polsce.

To bez wątpienia jeden z ulubionych sportów Polaków. Popularnością przegrywa jedynie z piłką nożną. W promocji tej dyscypliny pomagają sukcesy naszych sportowców, którzy od lat są w światowej czołówce. Akcja Rekreacja w VOX FM tym razem o siatkówce. Od czego zacząć trenowanie? Jak mówi Krzysztof Zabielny, trener zespołu Asotra Płomień Sosnowiec - najlepiej pierwsze spotkania z tą dyscypliną potraktować na luzie: - "Przychodząc na pierwsze zajęcia to raczej bym tutaj szukał dobrej zabawy, jakiejś aktywności, ruchu. Ale najważniejsze, żeby spróbować, bo może się tak zdarzyć, że się przyjdzie i od razu złapie się bakcyla. I ten sport zostanie z nami już na zawsze". A w czym siatkówka może pomóc? Jak mówią sami siatkarze - ten sport to nie nudne treningi, ale też forma ciekawej aktywności: - "Siatkówka to jest fantastyczna dyscyplina. Ogromnie zachęca do tego, żebys się poruszać, uczy właśnie dyscypliny. Wyrabia charakter, to sposób na życie" - mówi siatkarka, Magdalena Trojnar z Asotry Płomień Sosnowiec. A gdzie można pójść na pierwsze trening? Młodzież może zacząć od Szkolnych Klubów Sportowych, które prowadzą zajęcia z siatkówki.

ZOBACZ TEŻ: Kosmiczna nowość od Karola Zawrotniaka. Defis - „Ciebie będę mieć” już w sieci

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD QUIZEM

QUIZ. Największe hity disco polo! Zna je każdy! Dokończysz refren?

Pytanie 1 z 15
Boys – „Szalona”. W refrenie Marcin Miller śpiewa tak: „Jesteś szalona mówię ci, zawsze nią byłaś...”

Akcja Rekreacja w VOX FM: Siatkówka na plaży

​Do gry w plażówkę wystarczą piaszczyste boisko, siatka, piłka i można grać Boiska do niej powstają w wielu miastach i miasteczkach, w których są rzeki lub jeziora. W Olsztynie mecze rozgrywane są między innymi nad jeziorem Ukiel. To świetna rozrywka - mówi nam Bartek, jeden z siatkarzy:-"To przede wszystkim fajna zabawa ze znajomymi, można się spotkać i zrelaksować". Warto jeszcze dodać, że może zdarzyć się gra do trzech setów. Wtedy ten ostatni liczy się do 15 punktów. Do gry w siatkówkę zachęcają sami sportowcy. Jak mówią - to idealna forma aktywnego spędzania czasu:-"Zachęcam wszystkich do uprawiania sportu, warto się ruszać i poszukiwać szczęścia poprzez sport. W Szczecinie zapraszam na treningi siatkówki. Być może znajdzie się kolejny talent na miarę Bartosza Kurka, ale żeby się o tym przekonać, trzeba najpierw spróbować" - mówi siatkarz Daniel Pliński. Dawniej reprezentant Polski, dziś trener Stalpro Błyskawicy Szczecin, prowadzi również kadrę narodową juniorów. Pozostaje tylko napisać jedno - grajcie w siatkówkę!

ZŁO - Bogdan Arnold