Kamil Rutkowski VOX FM

i

Autor: VOX FM Kamil Rutkowski z VOX FM już po raz drugi weźmie udział w Biegu po Nowe Życie.

Bieg po Nowe Życie 2022 - kiedy i skąd startuje 20. edycja wyjątkowego wydarzenia?

2022-05-13 14:22

Przed nami 20. edycja Biegu po Nowe Życie. Już w najbliższą sobotę (14.05.) w Wiśle osoby po przeszczepach przejdą ramię w ramię w sztafetowym marszu nordic walking ze znanymi osobami ze świata filmu, teatru, estrady, sportu i mediów.

20. edycja Biegu po Nowe Życie

Bieg po Nowe Życie już w najbliższą sobotę. Do Wisły przyjedzie ponad 40 przedstawicieli polskiej medycyny transplantacyjnej, lekarzy transplantologów, kardiologów, nefrologów, koordynatorów transplantacyjnych. W wyjątkowym wydarzeniu udział weźmie ponad 80 osób po przeszczepieniu. Radio VOX FM reprezentować będzie prezenter pasma To Jest Dzień - Kamil Rutkowski.

Najlepszy Koncert Świata 2022 - Poznań

Na dzień przed Biegiem po Nowe Życie odbędzie się również Gala Polskiej Transplantologii „Drugie Życie”. Wyróżnienia zostaną wręczone po raz siódmy w piątek (13.05.) w Hotelu Gołębiewski w Wiśle. Uhonorowane zostaną osoby i instytucje, które szczególnie zasłużyły się dla polskiej medycyny transplantacyjnej.

Nie po raz pierwszy na trasie spotkamy Mariusza Mroziewicza, którzy przeszedł transplantację serca w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego w Poznaniu. Mariusz urodził się z wrodzonym blokiem przedsionkowo-komorowym, ale przez kilkanaście lat żył normalnie, nie miał żadnych dolegliwości. Z czasem zdiagnozowano u Mariusza kardiomiopatięrozstrzeniową, jego stan coraz bardziej się pogarszał, rozwinęła się niewydolność serca. Każdy wysiłek, nawet codzienne czynności, takie jak umycie się, były dla niego wysiłkiem ponad siły. Transplantacja dała mu nowe życie.

ZOBACZ TAKŻE: Najlepszy Koncert Świata 2022 - Poznań: kto zagra? O której i gdzie startujemy?

Wstępny program wydarzenia:

  • 13.05.2022 – Hotel Gołębiewski – Wisła

20.00 – 7. Gala polskiej transplantologii “Drugie Życie”

  • 14.05.2022 – Wisła – rynek i deptak w centrum miasta

12:00 – rozgrzewka i prezentacja sztafet 20. Biegu po Nowe Życie

12:30 – start marszu sztafet

14:30 – dekoracja najlepszych zespołów

Szczegóły: https://transplantologia.info/category/bieg/