Bieg po nowe życie już w najbliższą sobotę!

i

Autor: materiały prasowe Tym razem uczestnicy spotkają się w Wilanowie

Bieg po nowe życie już w najbliższą sobotę! Tym razem uczestnicy spotkają się w Wilanowie

2022-09-08 13:36

Ponad 50 przedstawicieli polskiej medycyny transplantacyjnej, lekarzy transplantologów, kardiologów, nefrologów, koordynatorów transplantacyjnych. Bieg po Nowe Życie czyli inicjatywa społeczna promująca świadome dawstwo narządów odbędzie się 10 września.

10 września w Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie powitamy między innymi przedstawicieli polskiej medycyny transplantacyjnej, lekarzy transplantologów, kardiologów, nefrologów, koordynatorów transplantacyjnych. Na trasie marszu nordic walking zobaczymy tradycyjnie osoby po przeszczepieniu z całej Polski – dawców i biorców, lekarzy i koordynatorów transplantacyjnych oraz osoby, które na co dzień oglądamy na ekranach telewizyjnych i filmowych, znamy je z teatrów, estrady, aren sportowych czy mediów. Bieg po Nowe Życie czyli inicjatywa społeczna promująca świadome dawstwo narządów odbędzie się 10 września. W wydarzeniu weźmie udział ponad 50 przedstawicieli polskiej medycyny transplantacyjnej, lekarzy transplantologów, kardiologów, nefrologów, koordynatorów transplantacyjnych. Wśród nich także nasz reprezentant - Kamil Rutkowski, prezenter VOX FM.

21. Bieg po Nowe Życie będzie w dużej mierze poświęcony żywemu dawstwu. Wśród startujących będzie po raz kolejny Sylwia Szkudlarek, która siedemnaście lat temu oddała nerkę synowi Sebastianowi.

Zupełnie się nad tym nie zastanawiałam, zaufałam lekarzom. Patrząc na chore i cierpiące dzieci poddawane dializie, powiedziałam „nie”. Nie chcę aby nasz syn przez to przechodził. Przeszczep rodzinny, to była szansa na to, by syn uniknął dializ. Pierwsze co usłyszałam od męża po zabiegu, to najcudowniejsza wiadomość „Kochanie, wszystko się udało .Twoja nerka podjęła pracę u Sebastiana. Przeszczep się udał!” To był jeden z najszczęśliwszych dni w życiu naszej rodziny

– opowiada Sylwia Szkudlarek. Wraz z synem regularnie pojawiają się na trasie Biegu po Nowe Życie, nie inaczej będzie teraz. Wydarzenie rozpocznie się 10 września o 12:00 na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie.

CZYTAJ TAKŻE: Jazda Do Roboty 2022 z VOX FM! Zobacz kiedy Pierwsza Zmiana może wpaść do Twojej pracy

Jak przygotować się na nowy rok szkolny? Ja Wam Pokażę w VOX FM

Nowości disco polo lato 2022! Najgorętsze premiery tegorocznych wakacji