Don Vasyl - wiek, junior, wnuki, żona, zarobki, dzieci, piosenki. Gdzie mieszka Don Vasyl?

i

Autor: AKPA Don Vasyl - wiek, junior, wnuki, żona, zarobki, dzieci, piosenki. Gdzie mieszka Don Vasyl?

GWIAZDY

Don Vasyl - wiek, dzieci, junior, wnuki, żona, zarobki, piosenki. Gdzie mieszka Don Vasyl?

2024-04-24 11:04

Kim jest Don Vasyl? Gdzie mieszka? Ile ma lat? Ile zarabia Don Vasyl? Internauci wpisują w wyszukiwarkę pytania odnośnie legendy polskiej sceny muzycznej. Polsko-romski artysta ma na koncie wiele hitów i do dziś zapraszany jest na największe imprezy emitowane w telewizji. Poznajcie tajemnice artysty już teraz na naszej stronie.

Spis treści

  1. Don Vasyl - wiek 
  2. Don Vasyl - wnuki
  3. Don Vasyl - junior
  4. Don Vasyl - żona
  5. Don Vasyl - zarobki
  6. Don Vasyl - dzieci
  7. Don Vasyl - piosenki
  8. Don Vasyl - gdzie mieszka? 

Don Vasyl - wiek, wnuki, junior, żona, zarobki, dzieci, piosenki, czyli wszystko, co najbardziej interesuje polskich internautów, jeśli chodzi o legendę polskiej sceny muzycznej. Wiele osób zastanawia się również, gdzie mieszka Don Vasyl. Z pewnością coraz mniej osób poszukuje informacji odnośnie tego, kim jest Don Vasyl. Ceniony romsko-polski piosenkarz, autor tekstów i posiadacz odznaki Zasłużony Działacz Kultury, którą wręczył mu minister resortu. Był też ostatnim artystą wyróżniony tą odznaką, bo później ją zniesiono. Przygodę ze śpiewaniem rozpoczął w 1984 roku. Wtedy zaczął śpiewać z własnymi zespołami, ale oficjalną swoją grupę artystyczną założył trzy lata później. Grupa Don Wasyl i Roma zamieniła nazwę na Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy. Don Vasyl jest również pisarzem i autorem wielu tytułów. Stworzył między innymi poezję Kujawy Piórem Malowane, a także Twórcy Regionu 2. Co więcej jest autorem tomiku wierszy Pasażerowie niebieskiego taboru.

Don Vasyl - wiek 

Ile lat ma Don Vasyl? Wiek legendarnego muzyka nie jest tajemnicą. Urodził się 10 kwietnia 1950 roku w Łodzi. Oznacza to, że w 2024 roku obchodził 74. urodziny. Wciąż na scenie prezentuje najwyższą formę śpiewając wszystkim doskonale znane przeboje.

Don Vasyl - wnuki

Wnuki Don Vasyla robią furorę w internecie. Sam dziadek jest dumny ze swoich następców na muzycznej scenie. Wnukowie legendarnego muzyka występują pod pseudonimem Cygańscy Książęta, w składzie: Oskar (akordeon, gitara, wokal) Prince (skrzypce, wokal) Dzulian (skrzypce, wokal) Giovanni (gitara elektryczna, wokal). Don Vasyl ma jeszcze dwie wnuczki, Princesę oraz Nataszę.

Don Vasyl - junior

Vasyl Junior mając zaledwie 4 latka śpiewał już w zespole Czarne Perły, ojca Don Vasyla. W 1999 roku założył swoj własny zespół pod nazwą Vasyl Junior & Cygańskie Gwiazdy, prezentując go po raz pierwszy w 2000 roku na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Kultury Romskiej w Ciechocinku. Don Vasyl Junior to kompozytor, autor tekstów, w roku 2014 ukończył nagrywanie materiału do swojej siódmej autorskiej płyty.

Sławomir Świerzyński Bayer Full 2024 - dzieci, żona, wiek, konie, majątek, córka, porwanie

Ja Wam pokażę! Garść porad jak radzić sobie z upałami od Marysi Pawłowskiej z VOX FM

Don Vasyl - żona

Don Vasyl ożenił się z Barbarą mając 17 lat. Musiał się jednak wziąć rozwód, bo jego żona była Polką. Z tego małżeństwa ma córkę Agnieszkę. Drugą żoną Vasyla jest Maria. Zgodnie z cygańską tradycją mężczyzna porwał swoją ukochaną, ale ta się na to zgodziła. Razem są już ze sobą ponad 50 lat.

Don Vasyl - zarobki

Ile zarabia Don Vasyl? Majątek artysty to jego tajemnica aczkolwiek w 2019 roku, w rozmowie z Super Expressem zdradził, że wpadł w tarapady finansowe. Komornik żądał od muzyka milion złotych. Artysta powierzył swoje finanse specjalistom, którzy mieli się wszystkim zająć. - To było dwóch Polaków, którzy już nie żyją. Jeden był po studiach muzycznych, a drugi znanym reżyserem. Oni zawiązali mi ten zespół Don Vasyl i Cygańskie Gwiazdy. Okazało się, że nie  płacili za to podatków. W końcu dobrała się do mnie skarbówka. Miałem do zapłacenia ok. 400 tysięcy złotych - czytamy na stronie se.pl. 

Don Vasyl - dzieci

Don Vasyl ma troje dzieci. Córkę Agnieszkę oraz synów Wasyla Juniora i Dzianiego.

Don Vasyl - piosenki

Jakie piosenki ma Don Vasyl? Don Vasyl ma na koncie mnóstwo hitów, które od lat grane są na największych telewizyjnych imprezach w Polsce, To chociażby piosenka Ore, Ore, Jedno jest niebo dla wszystkich, czy chociażby Co wy wiecie o cyganach. Znany jest także z hitu Tańcz ze mną moje życie.

Don Vasyl - gdzie mieszka? 

Gdzie mieszka Don Vasyl? Wasyl Szmidt ma ogromną posiadłość w Ciechocinku. Tam mieszka z całą rodziną i przyjaciółmi, których z dobrego serca przygarnął pod swój dach.

Shazza 2024 - wiek, choroba, dzieci, rak, piosenki, wzrost, koncerty, partner, Playboy

Sonda
Don Vasyl - czy lubisz jego muzykę?