Ewa Minge to ikona polskiej mody
Ewa Minge to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich projektantek mody, od lat obecna na krajowych i zagranicznych wybiegach. Urodziła się w 1967 roku w Szczecinku i od początku kariery wyróżniała się odważnym stylem. Dlatego też uzyskała przydomek „Czarna Eminencja polskiej mody”. Jej kolekcje prezentowane były m.in. w:
- Rzymie,
- Nowym Jorku
- i Paryżu.
Z jej projektów korzystały światowe gwiazdy:
- Kelly Rowland,
- Cheryl Cole,
- Paris Hilton.
Minge angażuje się również w działalność społeczną i charytatywną – założyła Fundację Black Butterflies, wspierającą osoby chore onkologicznie i przewlekłe.
Ewa Minge ocenia styl Pierwszej Damy
Ewa Minge w rozmowie z Kozaczkiem została zapytana o styl obecnej Pierwszej Damy - Marty Nawrockiej. Kobieta wyraźnie zaznaczyła, że nie tylko wygląd jest ważny, ale też to, co robi poza nim, czyli jaki ma plan na siebie i jak wykorzysta obecny dostęp do wielu środków.
- Ja uważam, że pani Marta Nawrocka spełnia wszelkie oczekiwania, jakby łamie też pewne schematy, myślę, że ma dobrą grupę doradczą, z tego co wiem, korzysta z różnych projektów, różnych projektantek chyba nie wybrała jeszcze osoby, która się będzie nią opiekowała, ale to też może fajne. Ale ja cały czas powtarzam i chciałabym, żeby to bardzo mocno wybrzmiało. Naprawdę nie jest istotne, czy jest dobrze, bardzo dobrze, czy poprawnie, czy rewelacyjnie w jej wyglądzie zewnętrznym. W związku z tym dla mnie jest ważne, co będzie mówiła, co będzie robiła, a czy będzie miała krótszą, dłuższą spódnicę, ręka wszerszy, czy węższy, umówmy się. Cały czas mówimy o tym, żeby strój, żeby wizerunek nie, jakby nie świadczył ona, żebyśmy nie oceniali książki po okładce - powiedziała Minge.
Dodała, że nigdy w życiu by nie doradziła komuś, kogo prywatnie nie zna. Ważne jest poznanie dobrze innego człowieka, aby dopasować do niego odpowiednio ubrania lub pomóc ukształtować nowy styl.
Według Ewy Minge, Marta Nawrocka ma już swoje przyzwyczajenia i schematy, których nie trzeba zmieniać.
- Nie odważyłabym się dzisiaj nikomu z areny politycznej jakiejkolwiek, kogo nie znam, powiedzieć, żeby ubrał się inaczej - podsumowała Minge.