telewizja

Grał Janusza Tracza w Plebanii. To, jaki jest na co dzień może być dla Was zaskoczeniem

2024-06-23 22:58

Przed laty serial Plebania był jedną z najpopularniejszych produkcji w polskiej telewizji. Spory udział mieli w tym grający w nim aktorzy. Każdy pamięta z pewnością Józefinę, która krzątała się na plebanii, proboszcza Antoniego, czy bogacza - Janusza Tracza. Okazuje się, że grający tego ostatniego Dariusz Kowalski skrywa wiele tajemnic.

Plebania: taki na co dzień jest Janusz Tracz

Niewiele jest seriali, o których można powiedzieć, że są "kultowe". Jednak w przypadku produkcji Plebania zdecydowanie tak jest. To jeden z najpopularniejszych formatów tuż obok M jak miłośćKlanu czy Na Wspólnej. Serial przez wiele lat można było oglądać na antenie TVP, a widzowie niezwykle mocno się z nim związali. Spory udział mieli w tym oczywiście aktorzy, którzy odgrywali role w jednej z najbardziej znanych produkcji TVP. To tam poznaliśmy takie postaci, jak Irka, babcia Józefina, Osa, proboszcz Antoni czy Janusz Tracz. Szczególnie ten ostatni wzbudzał spore emocje u widzów. Był bowiem postrachem w Tulczynie i Hrubielowie, a mało kto miał odwagę mu podskakiwać. Janusz Tracz słynął też ze swojej niechęci do kościoła. W tę postać niezwykle dobrze wcielił się Dariusz Kowalski. Jaki sam aktor jest na co dzień?

JAK NIE REMONTOWAĆ MIESZKAŃ | Pawelec Robi Robotę

Grał Janusza Tracza. Taki naprawdę jest Dariusz Kowalski

Serialowy Janusz Tracz słynął z tego, że do kościoła jest mu niezwykle daleko. Nie miał żadnych oporów w tym, by kłócić się z proboszczem w serialu Plebania, a także siał zło po całej miejscowości. Okazuje się, że Dariusz Kowalski, który wcielał się w tę rolę w realnym życiu jest zupełnym przeciwieństwem postaci, którą grał. Aktor prywatnie jest bowiem pobożny i religijny. W programie Polska na dzień dobry. Weekend w Telewizji Republika powiedział kiedyś: Bez wiary życie nie miałoby sensu. Gdybym nie wierzył, to byłoby tak, jakbym jechał rozpędzonym samochodem na ścianę. Te słowa jasno pokazują, jakie jest podejście do wiary serialowego "Janusza Tracza". Dariusz Kowalski bierze również udział w rekolekcjach i pielgrzymuje. Trzeba przyznać, że przy tym wszystkim, rolę Janusza Tracza odegrał zdecydowanie genialnie!