Gwiazdy murem za Ukrainą! #NIGDYWIĘCEJWOJNY

i

Autor: pixabay.com/pl Gwiazdy murem za Ukrainą! #NIGDYWIĘCEJWOJNY

Gwiazdy murem za Ukrainą! "NIGDY WIĘCEJ WOJNY!"

2022-02-24 12:00

"Wolna Ukraina", "Nigdy więcej wojny", "Ukraino nie jesteś sama" - takie hasła od rana zalewają media społecznościowe, w odniesieniu do ataku Rosji na Ukrainę. Artyści i gwiazdy ze świata kultury wspierają Ukrainę w tak trudnym czasie i komentują aktualną sytuację. Solidarność z Ukrainą w sieci pokazują gwiazdy disco polo, m.in. Małgosia Główka z formacji Camasutra, Cleo czy Markus P. Głos zabierają także celebryci, aktorzy i inni.

Wystarczy prześledzić media społecznościowe, by poczuć jak dużo gwiazd okazuje wsparcie dla Ukrainy. Na swoich profilach na Instagramie, a konkretnie na Instastory, możemy znaleźć mnóstwo gestów wsparcia. Cleo opublikowała wymowny obrazek w niebiesko-żółtych barwach, wyrażający głęboki smutek. Podobnie Małgorzata Główka z formacji Camasutra podzieliła się z obserwatorami zdjęciem flagi Ukrainy i wymownym napisem "Hands off Ukraine". Komentarz do zaistniałej sytuacji opublikował też gwiazdor muzyki disco Markus P. "Miłych pączków, a tu zaraz obok wojna, giną ludzie i zamiary nuklearne, czy ktoś sobie zdaje sprawę, że to może ewoluować? God bless us" - napisał do swoich obserwatorów.

#WOLNA UKRAINA

O ataku Rosji na Ukrainę wypowiadają się artyści i ludzie związani ze światem kultury. "Zatrzymajcie się, błagam, nie niszczcie życia, chociaż nie krzywdźcie ludzi" — przekazała na Instagramie Weronika Marczuk, polska producentka filmowa pochodzenia ukraińskiego, autorka i działaczka mieszkająca w Polsce. Podobnie Małgorzata Kożuchowska napisała na swoim Instagramie "Ukraino, nie jesteś sama. Łzy niedowierzania, że to się dzieje. NIE dla chorych ambicji i imperialistycznych zapędów Putina. Mam nadzieję, że Europa i cały świat będą silne i odważne w odpowiedzi na tę zbrojną agresję! Bracia Ukraińcy jesteśmy z Wami! My Polacy wiemy, co to wojna i radziecka okupacja. NIGDY WIĘCEJ WOJNY!". Barbara Kurdej-Szatan również wykazała solidarność z Ukrainą. "Wolna Ukraina" - brzmi podpis pod jej postem na Instagramie. Głos zabrała także m.in. Jamala, , zwyciężczyni Konkursu Piosenki Eurowizji 2016. Napisała: "Moi zagraniczni przyjaciele. Putin i Rosja rozpoczęła inwazję na Ukrainę. Proszę wspierajcie Ukrainę, jak tylko możecie. Potrzebujemy waszej pomocy, ponieważ jesteśmy pokojowo nastawionymi ludźmi".