Marcin Miller (Boys) na scenie Pierwsza Zmiana Show

i

Autor: VOX FM Marcin Miller (Boys) na scenie Pierwsza Zmiana Show.

Ile za koncert biorą gwiazdy disco polo? Sprawdź stawki w 2022!

2022-01-24 15:44

Wejdą na scenę, zrobią show i za wszystko zgarną... no właśnie - ile? W czasach pandemii koncertowe stawki znacznie się zmieniły. Organizatorzy imprez muszą liczyć się z możliwymi ograniczeniami i obostrzeniami. Goście z kolei chcą się bawić, a artyści wystąpić i oczywiście zarobić. Ile w 2022 roku kosztuje koncert gwiazdy disco polo?

Godzina występu podczas standardowego koncertu plenerowego różni się w zależności od artysty. Przed rokiem sam szczyt zestawienia należał do króla disco polo Zenka Martyniuka. W 2021 roku za występ zespół Akcent życzył sobie od 25 do 30 tysięcy zł. Biorąc pod uwagę liczbę osób zaangażowanych w jego występ, dawał najwyższą stawkę na głowę. Pełny artykuł na ten temat jest dostępny tutaj

Zenek Martyniuk

i

Autor: materiały prasowe Zenek Martyniuk

Boys czy Akcent? Kto bierze więcej za koncert?

W tym roku podium zdecydowanie należy do lidera grupy Boys Marcina Millera. Za usłyszenie na żywo numeru "Jesteś szalona" czy zaśpiewanie razem z tłumem słów piosenki "...niech  żyje wolność, wolność i swoboda...", organizatorzy są w stanie zapłacić około 30 tysięcy złotych za koncert plenerowy. Stawka za innego rodzaju występy, jak podkreśla w rozmowie z nami Jarosław Michalewicz, menedżer zespołu Boys, jest niepłynna i negocjowana indywidualnie, w zależności od charakteru imprezy.

Z kolei stawki za godzinę koncertu plenerowego u wspomnianego wcześniej Zenka Martyniuka zaczynają się od 20 tysięcy złotych i idą w górę - powiedział nam Marek Kwiecień, menedżer zespołu Akcent. W tym przypadku również wszystko zależy od rodzaju imprezy i jest ustalane indywidualnie.

Marcin Miller w Pierwsza Zmiana Show

i

Autor: VOX FM Marcin Miller w Pierwsza Zmiana Show

Gwiazdy disco polo - ile kosztuje koncert?

Pandemia przyniosła sporo zmian w składzie grupy Top Girls. Od teraz najpopularniejszy polski girls band, grający muzykę disco polo, koncertuje w składzie Justyna Lubas, Natalia Siemieniecka i Katarzyna Grabowska-Kupidura. Za godzinę występu dziewczyn trzeba liczyć się z wydatkiem około 21-23 tysięcy złotych.  

'Gorące serce", "Róże" i "Niespotykany kolor" - wykonanie m.in. tych hitów na żywo, przez Karola Zawrotnika z grupy Defis, podczas godzinnego koncertu plenerowego, kosztuje około  25 tysięcy złotych.  

Gwiazdy disco polo na Twoim weselu! Zupełnie za darmo!

Takie sumy mogą przyprawiać o zawrót głowy, ale wypada przypomnieć, że w wielu przypadkach podana stawka zawiera m.in. podatki, transport i nocleg, a także koszty, którymi trzeba opłacić innych muzyków.

Jeżeli jednak marzycie o tym by zespół Masters, Top Girls lub Defis zagrał specjalnie dla Was na Waszej imprezie, nic nie stoi na przeszkodzie! Całkowicie za darmo mogą zagrać na Waszym weselu w ramach akcji Wesele Marzeń, organizowanej przez VOX FM! Zgłoście się, wypełniając formularz. Znajdziecie go pod tym adresem

Wesele marzeń 2022 –spot