Kizo wcale nie śpiewa “Za każdą chwilę z Tobą” – fani disco polo zaczęli bawić się AI

i

Autor: Screenshot Youtube/ Pionek w rapgrze Kizo wcale nie śpiewa “Za każdą chwilę z Tobą” – fani disco polo zaczęli bawić się AI

Disco polo

Kizo zaśpiewał hit disco polo, ale… to nawet nie jest on. Co się kryje za tym połączeniem?

2023-09-11 17:56

Jeden z najpopularniejszych obecnie raperów w repertuarze disco polowej formacji? W 2023 roku już nic nie powinno nas zaskoczyć, a jednak…

“Za każdą chwilę z Tobą” zespołu Weekend to jeden z największych hitów ostatnich lat, a przynajmniej w obrębie disco polo. To też, nie boimy się tego słowa, jeden z najpiękniejszych wytworów polskiej muzyki tanecznej (ten klimat!). Teraz niegdysiejszy hit doczekał się intrygującego coveru i nie byłoby w nim nic dziwnego, gdyby nie był… fejkowy.

CZYTAJ TAKŻE: “Palermo” Skolima w energicznym remixie. Lepszy niż oryginał?

Kizo wcale nie śpiewa “Za każdą chwilę z Tobą” – fani disco polo zaczęli bawić się AI

Sztuczna inteligencja coraz bardziej wdziera się do naszego życia, a także… sztuki i popkultury. Nie tak dawno głośno było o wykorzystaniu AI do stworzenia czołówki jednego z seriali Marvela, a internauci co rusz bawią się tą technologią generując rozmaite przeróbki i połączenia (jak choćby postacie z “Harry’ego Pottera” w świecie “Gry o tron”). Było zatem kwestią czasu, aż coś takiego urodzi się na gruncie disco polo. I proszę – jest.

“Za każdą chwilę z Tobą” w wykonaniu AI podającej się za Kizo zyskuje coraz większą popularność, a internauci są podzieleni – jedni się zachwycają wykonem i realizmem, a inni domagają się wręcz udostępnienia tego na Spotify. I choć pojawiły się też głosy krytyki, dotyczące słabego montażu, ogólnie dominują entuzjastyczne reakcje. Znaleźli się jednak też realiści (a może fataliści?), którzy zwracają uwagę na niepokojący postęp technologiczny, który może się dla nas, ludzi, źle skończyć.

Jeśli to naprawdę AI to mamy się czego bać i przestac drążyć ta technologię ... – czytamy w jednym z komentarzy.

QUIZ dla największych fanów disco polo

Pytanie 1 z 8
Z której piosenki Pięknych i Młodych jest ten tekst? "Dzień zaczynasz prostym słowem kocham Cię"
VOX test wiedza ogólna