Koniec popularnej stacji Polsatu. Dlaczego zamknięto znany kanał?

i

Autor: AKPA Koniec popularnej stacji Polsatu. Dlaczego zamknięto znany kanał?

telewizja

Koniec popularnej stacji Polsatu. Dlaczego zamknięto znany kanał?

2024-07-08 20:34

Telewizja Polsat od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów. Główna antena znajduję się w czołowej trójce, jeśli chodzi o najchętniej oglądane kanały telewizyjne. Jednak nie zawsze w stacji było tak kolorowo, jak obecnie. Przed laty trzeba było zamknąć jeden ze znanych kanałów, który kochali widzowie.

Polsat zamknął swój kanał

Otworzenie stacji telewizyjnej to duże wyzwanie. Trzeba się bowiem wpisać w gust jej widzów, a to nie jest zazwyczaj proste. Każda osoba lubi co innego, a żeby dany kanał się opłacał, musi docierać do jak największej grupy osób. Wydawać by się mogło, że takie stacje, jak Polsat czy TVN mają takie rozważania opracowane do perfekcji. Od lat ich główne kanały cieszą się bowiem ogromną oglądalnością i nie mogą narzekać na brak wpływów z reklam. Problem pojawia się jednak w przypadku stacji tematycznych. TVN w swojej historii zamknął już kilka kanałów - to m.in. TVN GraTVN Warszawa czy TVN Lingua. Nie zawsze szczęściło się również Polsatowi. Ten ma obecnie kilka kanałów, na których widzowie mogą oglądać najważniejsze wiadomości. Przed laty stacja skupiła się jednak na samych newsach biznesowych. Nie do końca się to opłaciło.

Kulisy przejścia Macieja Kurzajewskiego do Polsatu. Po 30 latach SAM porzuca TVP?! Wszystko dla Kasi Cichopek

Koniec TV Biznes i Polsat Biznes

Kanały newsowe w Polsce cieszą się niemałą oglądalnością. Widzowie chętnie zerkają na takie stacje, jak TVN24 czy Polsat News. Wiadomości, które są na nich nadawane dotyczą różnych zagadnień z Polski i świata. Przed laty Polsat miał jednak zakusy na to, by stworzyć program, który będzie poświęcony wyłącznie treściom biznesowym. W tym celu odkupił TV Biznes. Z czasem jednak władze firmy doszły do wniosku, że dobrze by było ujednolicić nazwę i przemianowały TV Biznes na Polsat Biznes. Kanał nadawał w tej formie rok i kilka miesięcy. Jednak fani wiadomości biznesowych nie nacieszyli się nim zbyt długo. W 2014 podjęto bowiem decyzję o zmianie nazwy na Polsat News+, a obecnie Polsat News 2, ponieważ było to bardziej opłacalne. Tym samym miłośnicy newsów biznesowych na zawsze pożegnali się z Polsat Biznes.

Listen to "Skąpiec. Molier. Streszczenie, bohaterowie, problematyka" on Spreaker.