Król disco polo bez tajemnic. Zenek Martyniuk – wiek, syn, piosenki

2020-12-31 15:45 AM.
 Zenek Martyniuk kończy karierę?
Autor: Marcin Gadomski

Zenon Martyniuk, to niekwestionowana gwiazda muzyki tanecznej. Autor hitu "Przez Twe oczy zielone" przez fanów nazywany jest królem disco polo. Zenka znają nawet ci, którzy nie gustują w tego rodzaju muzyce. Jego postać zainspirowała nawet filmowców. W 2020 roku na ekrany kin wszedł film pt. "Zenek". Kim jest Zenon Martyniuk?

Zenek Martyniuk – wiek, syn, piosenki. Wszystko, co chcecie wiedzieć o królu disco polo

Zenon Martyniuk jest absolwentem IV Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku i Studium Ekonomicznego w Bielsku Podlaskim. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku siedmiu lat. Jego pierwszymi nauczycielami wujkowie, którzy grali w zespołach muzycznych na zabawach wiejskich. W dzieciństwie wygrywał konkursy piosenki białoruskiej. Śpiewa także po romsku i rosyjsku.  

ZOBACZ TEŻ: Muzyczna petarda na koniec roku! Playboys - „Moja Twoja” już w sieci

Zenek Martyniuk – wiek

Zenon Martyniuk jest zodiakalnym rakiem. W 2019 roku obchodził, okrągłe 50 urodziny. Urodził się 23 czerwca 1969 roku w Gredelach.

Zenek Martyniuk – żona, syn

Król disco polo od lat jest zakochany w tej samej kobiecie. Od 30 lat żoną Zenka Martyniuka od 1989 roku jest Danuta Martyniuk. Małżeństwo ma jednego syna, Daniela.

Zenon Martyniuk – piosenki

Swoje przeboje Zenon Martyniuk nagrywa z zespołem Akcent. Grupę pod koniec 1989 założył, wraz z Mariuszem Anikiejem. Do największych hitów można zaliczyć Przez twe oczy zielone, Przekorny los czy Życie to są chwile.