Krzysztof Krawczyk nie żyje. Wokalista miał 74 lata

2021-04-05 18:10 AM.
Krzysztof Krawczyk nie żyje. Artysta stworzył wielkie hity
Autor: WBF

Zmarł Krzysztof Krawczyk. W poniedziałek 5 kwietnia o śmierci legendy polskiej muzyki poinformował menadżer i przyjaciel artysty - Andrzej Kosmala. Wokalista miał 74 lata. W sobotę wyszedł ze szpitala, w którym przebywał ze względu na zakażenie koronawirusem.

Krzysztof Krawczyk 23 marca poinformował, że zachorował na koronawirusa. Jego stan był na tyle poważny, że artysta trafił do szpitala. "Kochani! Niestety i mnie dopadł COVID. Jestem w szpitalu. Muszę podjąć walkę, jeszcze jedną w moim życiu walkę! Nie wiem jak będzie z moją Ewą, która jeszcze nie ma wyniku, ale jest na kwarantannie w domu" - informował w mediach społecznościowych artysta. O stanie zdrowia legendarnego wokalisty informował jego menadżer. Wydawało się, że leczenie przynosi dobre rezultaty. W Wielką Sobotę 3 kwietnia Krzysztof Krawczyk napisał na swoim Facebooku, że wychodzi ze szpitala i święta spędzi w domu z bliskimi.

"Kochani! Jestem w domu! Do mojej sypialni wpadają 2 promyki słońca: wiosenny przez okno i Ewunia przez drzwi. Dziękuję za modlitwę i życzenia! Zdrowia wszystkim życzę, nie dajmy się wirusowi!" - napisał w mediach społecznościowych.

Niestety 5 kwietnia do fanów trafiła najgorsza wiadomość. Krzysztof Krawczyk nie żyje napisał  jego menadżer Andrzej Kosmala. Informację potwierdziła również żona muzyka Ewa Krawczyk. Pogrążonej w żałobie rodzinie aktora składamy najszczersze kondolencje. We wtorek 6 kwietnia na antenie VOX FM. przez cały dzień będziemy wspominać legendę polskiej muzyki.

Krzysztof Krawczyk - kim był?

Krzysztof Krawczyk był jednym z najpopularniejszych polskich wokalistów. Urodził się 8 września 1946 r. w Katowicach. W latach 1963–1973 i 1976 występował w zespole Trubadurzy. Karierę solową rozpoczął w 1973. Wypromował wiele znanych przebojów, m.in. "Parostatkiem w piękny rejs", "Chciałem być", "To co dał nam świat", "Mój przyjacielu", "Trudno tak", "Bo jesteś ty". W swojej karierze śpiewał i nagrywał płyty z różnorodną muzyką od popu poprzez rhythm & bluesa, swing, soul, jazz, rock and rolla, country, tango, kolędy, piosenki i pieśni religijne aż po dance, folk, funky, reggae, muzykę cygańską i biesiadną. Nagrał dziesiątki płyt. W 2004 r. wraz z pozostałymi członkami zespołu Trubadurzy został odznaczony przez Prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego Złotym Krzyżem Zasługi. Krzysztof Krawczyk latach 80. wyjechał do Stanów Zjednoczonych. Koncertował w Chicago i Las Vegas. Do Polski powrócił w 1988 roku. Miał wtedy poważny wypadek samochodowy. Krzysztof Krawczyk na początku lat 90. na krótko znów udał się do Stanów Zjednoczonych. Po kilku latach na stałe wrócił do Polski.