Zenek Martyniuk

i

Autor: YouTube.com/AKCENT - Oficjalny Zenek Martyniuk - kadr z teledysku Akcent - "Ja Gnam Przed Siebie"

Zenek Martyniuk czyli król disco polo. Oto wsztystko, co cchesz wiedzieć - wiek, syn, piosenki, majątek

2021-04-03 18:37

Zenon Martyniuk to niekwestionowana gwiazda muzyki tanecznej. Autor hitu Przez twe oczy zielone przez fanów nazywany jest królem disco polo. Zenka znają nawet ci, którzy nie gustują w tego rodzaju muzyce. Jego postać zainspirowała nawet filmowców. W 2020 roku TVP wyprodukowało film biograficzny pt. Zenek. Kim jest Zenon Martyniuk?

Zenek Martyniuk wiek, piosenki, żona, syn, majątek. To najczęściej wyszukiwane informacje przez fanów disco polo. Sprawdziliśmy, to dla was. Zenon Martyniuk jest absolwentem IV Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku i Studium Ekonomicznego w Bielsku Podlaskim. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w wieku siedmiu lat. Jego pierwszymi nauczycielami wujkowie, którzy grali w zespołach muzycznych na zabawach wiejskich. W dzieciństwie wygrywał konkursy piosenki białoruskiej. Śpiewa także po romsku i rosyjsku.

ZOBACZ TEŻ: Zenek Martyniuk – piosenki. Jak dobrze znasz kawałki króla disco polo? [QUIZ]

Zenek Martyniuk – wiek

Zenon Martyniuk jest zodiakalnym rakiem. W 2019 roku obchodził, okrągłe 50 urodziny. Urodził się 23 czerwca 1969 roku w Gredelach. 

Zenek Martyniuk – żona, syn

Król disco polo od lat jest zakochany w tej samej kobiecie. Od 30 lat żoną Zenka Martyniuka od 1989 roku jest Danuta Martyniuk. Małżeństwo ma jednego syna, Daniela.

Zenek Martyniuk – piosenki

Swoje przeboje Zenon Martyniuk nagrywa z zespołem Akcent. Grupę pod koniec 1989 założył, wraz z Mariuszem Anikiejem. Do największych hitów można zaliczyć "Przez twe oczy zielone", "Przekorny los" czy "Życie to są chwile". 

Zenek Martyniuk – majątek

Zenek Martyniuk i jego majątek, to dla wielu zagadka. Król disco polo nie chwali się swoim bogactwem, ale sądząc po tym, ile koncertów w sezonie potrafi zagrać zespół Akcent nie jest to mało. W wywiadach artysta zdradził, że przed pandemią normą było dla niego granie nawet 300 koncertów rocznie. Zdarza się, że występuje na żywo nawet kilka razy dziennie. Jak wyliczył „Super Express” – Zenek Martyniuk w ciąg roku może zarobić nawet 7,5 mln złotych. „W przypadku mniej pracowitego roku i 200 koncertów, nadal zarobiłby fortunę - 5 mln zł.” Do tego dochodzą jeszcze tantiemy m.in. ze sprzedaży płyt.

Wakacje po polsku – tak bawiła się ekipa VOX FM na Lubelszczyźnie

Zenek Martyniuk, Marcin Miller czy Karol Zawrotniak. Którą gwiazdą disco polo jesteś? [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Jeśli obiad to: