Kuba Urbański z zespołu Playboys królem disco polo? Muzyk jasno się do tego odniósł

i

Autor: Instagram.com/kubaplayboys

disco polo

Kuba Urbański z zespołu Playboys królem disco polo? Muzyk jasno się do tego odniósł

2023-09-29 14:09

Świat muzyki potrzebuje mieć swojego króla w każdej dziedzinie. Królem latino zdaniem fanów jest Skolim, a o tytuł królowych polskiej piosenki biją się Maryla Rodowicz, Doda i Edyta Górniak. Tytuł króla disco jeszcze do niedawna piastował natomiast Zenek Martyniuk. Jednak chyba wyrosła mu konkurencja w postaci Kuby Urbańskiego. Co on na to?

Kuba Urbański nowym królem disco polo?

Fani muzyki uwielbiają nadawać swoim idolom różne przydomki. W świecie polskiej piosenki mamy już m.in. królowe i diwy. Nie inaczej jest w przypadku panów, ci też dostają swoje określenia. Mamy króla latino, którym według fanów jest Konrad "Skolim" Skolimowski, co chyba nikogo nie dziwi przy sukcesach, jakie osiągają jego numery. Do królewskiego dworu zaliczał się jeszcze do niedawna król disco polo - Zenek Martyniuk. Jednak okazuje się, że jego panowanie może się skończyć. A przynajmniej tak uważają niektórzy fani, którzy wybrali już sobie nowego władcę. Tym ich zdaniem został Kuba Urbański z zespołu Playboys, który niedawno wydał piosenkę pt. "Król". Co na to sam zainteresowany i czy ma zamiar zdetronizować Zenka? Muzyk wypowiedział się o tym na swoim Instagramie.

Kuba z zespołu Playboys: Dzięki pandemii mam córeczkę!

Kuba Urbański odcina się od bycia królem

Lider zespołu Playboys Kuba Urbański to jeden z twórców, których cechuje duża skromność. Ostatnio wokalista udowodnił to w nagraniu zamieszczonym w jego social mediach. Skomentował w nim wiadomości i wypowiedzi fanów, którzy zaczęli określać go królem disco polo. Takie komentarze pojawiały się m.in. w licznych miejscach w sieci. Co sądzi o tym sam Kuba? Jak powiedział - nigdy królem nie był, nie będzie i nie zamierzał, by taka łatka była mu przypisywana. Kuba skromnie wskazał, że jest to miłe i fajne, ale wielu jest króli. Dodał też, że każdy jest królem swojego podwórka i życia. To wskazuje, że Zenek Martyniuk może raczej spać spokojnie i nie obawiać się o to, że zostanie zdetronizowany przez lidera zespołu Playboys.