„Last Christmas” – Wham! czy Poranne Wyjce? Oto fakty, które pomogą podjąć decyzję

i

Autor: VOX FM „Last Christmas” – Wham! czy Poranne Wyjce? Oto fakty, które pomogą podjąć decyzję

„Last Christmas” – Wham! czy Poranne Wyjce? Oto fakty, które pomogą podjąć decyzję

2021-12-15 19:24

Świąteczna bitwa hitów w VOX FM trwa od 6 grudnia. Każdego dnia o miano najlepszego kawałka z dzwoneczkami w tle walczą dwie piosenki. Jednak do tej pory nie było aż tak trudnego wyboru. W najbliższym głosowaniu, 16 grudnia starcie tytanów - Wham! vs Poranne Wyjce. „Last Christmas” w oryginale czy w alternatywnej wersji? Oto kilka faktów, które pomogą ci w podjęciu decyzji.

Świąteczna bitwa hitów z udziałem gigantów pieśni wieszczącej nadchodzący magiczny czas Bożego Narodzenia już od rana, w czwartek, 16 grudnia w VOX FM. Finał chwilę po godzinie 15. Zanim pochopnie wybierzesz „Last Christmas” – Wham! czy Poranne Wyjce? Weź pod uwagę te fakty.

Fakt numer 1

„Last Christmas” zespołu Wham! to kawał historii. Od 37 lat oznajmia, że zbliża się ten magiczny czas świąt. Ale bądźmy szczerzy, ten kawałek ma ze świętami tyle wspólnego, że panna zostawiła chłopaka tuż przed Bożym Narodzeniem. Za to utwór w wykonaniu Porannych Wyjców VOX FM zdecydowanie opowiada o świętach.I jest powiewem świeżości niczym pierwszy śnieg, przykrywający listopadową szarość.

ZOBACZ TEŻ: „Last Christmas". Hit zespołu Wham! wcale nie jest o świętach! Poznaj historię piosenki

Fakt numer 2

George Michel napisał „Last Christmas” podczas jednego, niedzielnego popołudnia. Michael zagrał na każdym instrumencie, zajął się także śpiewaniem pomijając kolegę z duetu. Pod koniec nagrań był tak zmęczony, że w wokalu dosłownie słychać mękę. Co właściwie podkreśla stan, w jakim znajduje się człowiek o złamanym sercu. „Last Christmas” w wykonaniu Porannych Wyjców VOX FM to praca zespołowa. Dobry przykład sukcesu, który łączy, a nie dzieli. Konrad, Norbert i Pawelec wkładają w swoje wycie mnóstwo serca. Pdobnie, jak w pisanie tekstu. Ok, linię melodyczną, użyczyli od Georga, ale nie udają, że to ich dzieło.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD QUIZEM

Jak dobrze znasz świąteczne hity? Prawdziwy fan musi zdobyć 15/15!

Pytanie 1 z 15
Dokończ utwór: Cały świat się nagle zmienia

Fakt numer 3

Wokół utworu „Last Christmas” od Wham! krąży plotka dotycząca tytułu kawałka. Początkowo miał brzmieć „Last Easter”. Jednak wytwórnia chciała wydać utwór w okresie Bożego Narodzenia, więc George Michael wprowadził zmiany. Nawet jeśli to tylko plotka – piosenka powstała w sierpniu 1984 roku. Dlatego trudno mówić o niej w kontekście grudniowych świąt. Poza tym w latach 80’ nasze Boże Narodzenie wyglądało zupełnie inaczej niż dziś, więc problemy współczesnego Polaka nijak się mają. Ale wróć, to nie jest piosenka o świętach, a złamane serce boli tak samo, jak kilka lat temu…Pamiętajmy jednak, że  w Świątecznej bitwie hitów o christmasy chodzi! Poranne Wyjce w swojej wersji piosenki, mówią o sprawach aktualnych. Tekst został napisany w grudniu i nijak nie da się z niego zrobić kawałka o kurczaczkach, szukaniu zająca, oraz zranionego mężczyzny.

Fakt numer 4

To już ostatni argument, który musisz wziąć pod uwagę przy wyborze: Wham! czy Poranne Wyjce VOX FM. Która wersja sprawia, że uśmiech masz od ucha do ucha? Posłuchaj obu kawałków i wybierz sercem!