gwiazdy

Majka Jeżowska dostaje szokująco niską emeryturę! Padły mocne słowa o urzędnikach

2024-06-23 23:17

Przeboje "A ja wolę moją mamę", "Wszystkie dzieci nasze są" czy "Laleczka z saskiej porcelany" to hity, które zna każde dziecko. Majka Jeżowska, która wykonuje je od lat jest zdecydowanie jedną z najbardziej znanych piosenkarek w Polsce. A mimo to nie może liczyć na wielką emeryturę. Gwiazda zabrała głos w tej sprawie.

Majka Jeżowska ma niską emeryturę

Ta gwiazda występuje na scenie już od wielu lat. Majka Jeżowska to piosenkarka, którą kochają najmłodsi, ale i dorośli, którzy wychowywali się na jej piosenkach. Wokalistka od wielu lat wykonuje bowiem takie hity, jak "A ja wolę moją mamę", "Wszystkie dzieci nasze są" czy "Laleczka z saskiej porcelany". Te numery cieszą się niesłabnącą popularnością mimo upływu czasu i dziś śpiewane są na koncertach, które gra Majka Jeżowska zarówno przez 5, jak i 20 czy 40 latków. Piosenkarka jest bowiem ikoną jeśli chodzi o polską piosenkę dziecięcą. I w tym układzie mogłoby się wydarzać, że emerytura, którą dostaje Majka Jeżowska jest ogromna. Okazuje się, że niestety, ale nic bardziej mylnego. Kwota, którą wyliczono wokalistce cudem może wystarczyć bowiem na zrobienie opłat.

JAK ZACHOWUJĄ SIĘ POLSCY KIBICE W POCIĄGU?

Majka Jeżowska o swojej emeryturze

Wydawać by się mogło, że Majka Jeżowska po tylu latach na scenie dostaje emeryturę wynoszącą kilka tysięcy złotych. Jeśli jednak tak myśleliście, to jesteście w sporym błędzie. Okazuje się bowiem, że piosenkarka śpiewająca takie hity, jak "Wszystkie dzieci nasze są" czy "A ja wolę moją mamę" może liczyć na emeryturę w kwocie poniżej tysiąca złotych! Trudno wyobrazić sobie, by utrzymać się za takie pieniądze. Mimo to Majka Jeżowska nie zamierza się szczególnie uskarżać na to, ile jej wyliczono, ponieważ inni mają gorzej. Niemniej jasno skomentowała w rozmowie z Plejadą nierówności w kwestii emerytur. - Czasami widzę pewne nierówności w emeryturach. Na przykład między wysokimi urzędnikami państwowymi, którzy byli nimi przez chwilę i pobierają do końca życia bardzo wysoką emeryturę, a kimś, kto pracuje 30, 40 lat - powiedziała Majka Jeżowska. Ma rację?