Największe skandale w polskich programach rozrywkowych. O tym huczał cały kraj

i

Autor: MTV; TVN Największe skandale w polskich programach rozrywkowych. O tym huczał cały kraj

Programy randkowe

Największe skandale w polskich programach rozrywkowych. O tym huczał cały kraj

2023-10-31 21:21

Programy telewizyjne z założenia mają dostarczać nam sporej dawki niezobowiązującej rozrywki, ale czasem sytuacja nieco wymyka się spod kontroli (niezależnie od tego, czy została wyreżyserowana, czy też nie). Jakie akcje z polskich programów odbiły się szerokim echem w tym negatywnym sensie?

Choć do szokujących formatów, nastawionych głównie na kontrowersje, należą głównie twory pokroju “Warsaw Shore” i “Big Brothera”, nawet tym bardziej niepozornym produkcjom zdarzyły się potężne wtopy, o których mówiła cała Polska. Te skandaliczne też czasem przekraczały granice dobrego smaku i spotykały się z jeszcze większą krytyką. Dziś postanowiliśmy przyjrzeć się takim niechlubnym występkom uczestników, tudzież prowadzących, polskich programów rozrywkowych i wyłonić niesławne Top of the Top.

CZYTAJ TAKŻE: Najbardziej znienawidzeni uczestnicy polskich reality shows. Krytykowała ich cała Polska

“Hotel Paradise” – Roch Krzyżański i gnębienie Łucji

“Hotel Paradise” ma na czele kilka skandalików, ale jeśli w grę wchodzą napływające do KRRiT skargi, wiemy, że mamy zwycięzcę. Emitowana w 2023 roku 7. edycja randkowego show odbiła się szerokim echem, ale zdecydowanie nie w sposób, na jakim zależało twórcom. Roch, który początkowo był faworytem widzów, szybko wyrósł na naczelnego manipulanta, na dokładkę, rzekomo, faworyzowanego przez produkcję, gdyż okazało się, że jego brat pracuje w TVN-ie. Do tego doszła sytuacja z dosłownym znęcaniem się psychicznym nad nieszczęsną Łucją, gdzie twórcy nie omieszkali zareagować i oto wybuchła drama na całego.

“Love Island” – Karolina, Bartek i Żaki, czyli nie takiego finału się spodziewaliśmy

Pozostając jeszcze przy bardziej aktualnych skandalach – “Love Island 8” na zawsze zapisze się w dziejach polskiej telewizji jako “ta edycja z najmocarniejszym plot twistem”. Gdy bowiem Żaki i Bartek, para uwielbiana przez widzów, zajęli 2. miejsce w finale, nikt nie spodziewał się, że lada dzień dziewczyna wróci do Polski… jako singielka. Okazało się bowiem, że Bartka “zaliczyła” femme fatale i najbardziej kontrowersyjna uczestniczka Wyspy Miłości, Karolina.

“Warsaw Shore” – Paweł i Ewelina

Paweł Cattaneo i Ewelina “Ewelona” Kubiak byli, tuż obok Trybsona i Elizy, jedną z falowych par Ekipy z Warszawy. Ich miłosne perypetie, liczne wzloty i upadki (tych drugich było znacznie więcej), śledziły setki widzów, ale takiego finału raczej mało kto się spodziewał. Oczywiście zakładaliśmy, że ta dwójka rozstanie się szybciej niż prędzej, ale awantura zakończona rękoczynami przeszła nasze najśmielsze oczekiwania.

“Warsaw Shore” – Jola i durszlak z głowy Brzydala

Pozostając jeszcze w temacie “Warsaw Shore”, był moment, w którym widzowie zaczęli nawoływać do zdjęcia programu z anteny. Miało to miejsce na kilka sezonów po wspomnianej akcji z Pawłem i Eweliną, kiedy to Jola Mróz, niezadowolona, że jej były kochanek związał się z Małą Anią, zaatakowała go ze szpilką (tj. butem na obcasie) w dłoni i zaczęła okładać go po głowie. W całej tej swojej zawiści chciała Brzydalowi zrobić z głowy durszlak – skwitowała wówczas w iście poetycki sposób rywalka Joli.

Dziewczyna została natychmiastowo usunięta z programu, a stacja MTV całkowicie się od niej odcięła, ale to nie załagodziło oburzenia widzów, zwłaszcza, że producenci wciąż zdecydowali się na pokazanie całego zajścia w TV i promowanie nowego sezonu twarzą agresorki (nie wspominając już o kamerzyście, który zamiast ratować Brzydala, stał z boku i kręcił).

“Big Brother” – Frytka w jacuzzi

O tej akcji huczała cała Polska – Agnieszka Frykowska zabawiała się z niejakim Kenem w jacuzzi i to przy kamerach, gdy patrzył cały kraj. Co zabawne, a w sumie to smutne, dziś, w czasach, gdy na antenie MTV króluje “Warsaw Shore” taka akcja jest codziennością i nikogo by nawet nie obeszła. W czasie emisji wywołała jednak srogą burzę.

Czy rozpoznasz program rozrywkowy po CYTACIE? Ten quiz rozwiążą tylko prawdziwi znawcy

Pytanie 1 z 6
"Dziewczyna nie jest naklejką, która zawsze musi się do kogoś kleić"
VOX: sonda damsko męska