“Nic na siłę: czemu akurat ta piosenka trafiła do filmu? To nie pierwszy raz, gdy Filip Gurłacz śpiewał “Mama ostrzegała”

i

Autor: Netflix; Twoja Twarz Brzmi Znajomo “Nic na siłę: czemu akurat ta piosenka trafiła do filmu? To nie pierwszy raz, gdy Filip Gurłacz śpiewał “Mama ostrzegała”

Disco polo

“Nic na siłę”: czemu akurat ta piosenka trafiła do filmu? To nie pierwszy raz, gdy Filip Gurłacz śpiewał “Mama ostrzegała”

2024-03-31 0:51

“Nic na siłę” to nowa polska komedia Netfliksa, w której zagrali m.in. Anna Szymańczyk, Anna Seniuk, Artur Barciś, Cezary Żak i Filip Gurłacz. Ostatni z aktorów uraczył widzów swoim wykonem disco polowego hitu “Mama ostrzegała”, ale nie był to pierwszy raz, gdy usłyszeliśmy jego wersję.

Nic na siłę – “Mama ostrzegała” znów przeżywa swoje 5 minut sławy

“Mama ostrzegała” to nie jedyny, ale bez wątpienia największy przebój zespołu Daj To Głośniej, który w 2019 roku podbił scenę disco polo (dziś klip ma aż 211 mln wyświetleń w serwisie YouTube). Rok później na warsztat rzeczony utwór wziął młody aktor Filip Gurłacz, który w 13. edycji programu Twoja Twarz Brzmi Znajomo wcielił się w Emilię Sanecką – i wyszło mu to naprawdę świetnie. Na tyle świetnie, że powtórzył swój wykon, tym razem jako Wojtek z komedii “Nic na siłę”.

SPRAWDŹ TEŻ: “Nic na siłę”: Filip Gurłacz wymiata śpiewając “Mama ostrzegała”, choć prywatnie… nie jest fanem disco polo

Nic na siłę – czemu padło akurat na “Mama ostrzegała”?

I choć wybór piosenki wydaje się tym samym oczywisty, wcale taki nie jest. Filip Gurłacz zaśpiewał bowiem w TTBZ szereg innych popularnych i chwytliwych piosenek. Czemu twórcy postawili zatem na “Mama ostrzegała”? Tu absolutnej pewności nie mamy, ale sam aktor twierdzi, że producentom widocznie podpasowała do kontekstu sceny.

Szczerze powiedziawszy to nie wiem. Ja nawet miałem obawy, którymi się nie dzieliłem (…). Myślę, że muzyka w komedii musi dawać nastrój i wydaje mi się, że w tej scenie, w której się pojawia, pasuje doskonale do tego nastroju i tych wszystkich sytuacji, które się dzieją wokół tej piosenki i podbija te sytuacje. Więc była to decyzja reżysera lub producenta, natomiast wydaje mi się, że to dobry wybór – przyznał aktor w rozmowie w Eską.

Cały wywiad znajdziecie w załączonym materiale wideo, zaś film “Nic na siłę” dostępny jest w ofercie Netfliksa.

SPRAWDŹ TEŻ: “Kocha się raz” zespołu Bayera podbija internet. Mamy nowy weselny hit?

Jak dobrze znasz najpopularniejszych wokalistów disco polo? Sprawdź się w naszym quizie!

Pytanie 1 z 6
Marcin Miller to lider zespołu…
Filip Gurłacz o pracy na planie i filmie Nic na siłę