Nie zgadniesz, jak zaczynała znana prezenterka TVP. Pierwsze kroki stawiała w TVN!

i

Autor: AKPA, youtube.com/Archiwum CallTv

gwiazdy

Nie zgadniesz, jak zaczynała znana prezenterka TVP. Pierwsze kroki stawiała w TVN!

2023-07-26 0:31

Małgorzata Opczowska to jedna z głównych gwiazd Telewizji Polskiej. Prezenterkę można oglądać w programie "Pytanie na śniadanie", na koncertach TVP2, a także w licznych programach TVP Info. Jednak mało kto wie, jak wyglądały początki tej prowadzącej. Przez wiele lat pracowała ona bowiem w konkurencyjnym TVN!

Małgorzata Opczowska w TVP

Małgorzata Opczowska to obecnie jedna z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Telewizji Polskiej. W publicznych mediach pojawiła się w 2011 roku - zaczynając pracę w krakowskim ośrodku TVP. Zanim trafiła do "Pytania na śniadanie" przeszła prawdziwą dziennikarską szkołę życia. Była researcherką, reporterką, a także prowadzącą m.in. "Nowy Dzień z Telewizją Kraków" i "Kronikę Krakowską". Z Krakowa trafiła do stolicy i to w Warszawie rozwinęła swoje skrzydła. W pracy odnalazła też miłość - prowadząca wyszła bowiem za mąż za inną gwiazdę TVP - Jacka Łęskiego. Kiedy po raz pierwszy prezenterka pojawiła się w "Pytaniu na śniadanie" wielu zastanawiało się, dlaczego nie widać po niej tremy i dlaczego tak dobrze sobie radzi w programie na żywo. Odpowiedź na to pytanie również wiąże się z Krakowem, jednak z zupełnie inną stacją telewizyjną - TVN.

Defis w Pierwsza Zmiana Show

Przeszłość Małgorzaty Opczowskiej - TVN

Małgorzata Opczowska z TVN była związana przez blisko 8 lat. Czym się zajmowała? Obecna gwiazda TVP była prowadzącą programów call-tv (tzw. telegier), które produkowane były w Krakowie. Przez wiele lat widzowie mogli ją oglądać na antenach kilku stacji należących do TVN - m.in. głównej anteny, TVN7 i TVN GRA. Prowadząca "Pytanie na śniadanie" prezentowała widzom różnego rodzaju zagadki, do których można było się telefonicznie zgłaszać, by wygrać pieniądze. Programy, których gospodynią była Małgorzata Opczowska to m.in. "Granie na ekranie", "Granie na śniadanie", "Apetyt na kasę", "Wyścig po kasę", "Graj o raj" i "Fabryka gry". Prezenterkę można było oglądać o różnych porach dnia przez wiele lat. Swoją przygodę z telegrami skończyła w 2011 roku wraz z wycofaniem tego formatu z TVN. Jesteście ciekawi, jak sobie radziła? W sieci zachowało się nagranie z ostatniego występu prezenterki w programie "Granie na śniadanie". Możecie zobaczyć je poniżej.

QUIZ. Ikony polskiej telewizji. Suzin, Torbicka, Ibisz i wielu innych. Pamiętacie te programy i festiwale?

Pytanie 1 z 13
Jak się nazywa słynny lektor i prezenter, który prowadził m.in. "Dziennik Telewizyjny"?