Nie żyje Jerzy Jurowiec. Członek discopolowego zespołu As zmarł po ciężkiej chorobie

2022-01-27 9:52 KB
swieca
Autor: pixabay.com/pl

W wieku 60 lat zmarł Jerzy Jurowiec, członek popularnego zespołu discopolowego zespołu As. O śmierci muzyka poinformował lider grupy Sławomir Trofimiuk. Jerzy Jurowiec zmarł po długiej i ciężkiej chorobie.

"Z ogromnym smutkiem przekazujemy informację, iż po długiej i ciężkiej chorobie odszedł od nas nasz przyjaciel, muzyk, wokalista, ojciec i, można powiedzieć, brat – Jurek Jurowiec" - przekazał Sławomir Trofimiuk, lider zespołu As.

Muzyk zmarł we wtorek, 25 stycznia 2022. Ostatnie pożegnanie artysty disco polo odbyło się 27 stycznia 2022 roku w Cerkwi p.w. Św. Proroka Eliasza przy ul. Ks. Aleksandra Tomkowida 6 w Białymstoku. Jerzy Jurowiec spoczął na Cmentarzu w Dojlidach.

Jerzy Jurowiec i zespół As - kim był muzyk disco polo?

Jerzy Jurowiec był członkiem discopolowego zespołu As, który powstał w 1992 r. Grupa cieszyła się dużą popularnością i nagrała wiele hitów, m.in. „Smutne oczy”, „Szkoda łez”, „Na zamku” czy „Moja dziewczyno”. Ostatni skład zespołu to: Sławomir Trofimiuk, Jerzy Jurowiec i Adam Snarski. W 1999 r. zespół zawiesił działalność. Grupa wróciła po 18 latach przerwy utworem "Szalona miłość", który ukazał się w 2017 r.

Nasi Partnerzy polecają