Paulina Smaszcz wbija szpilkę w Marianną Schreiber. "Zrobiła to dla szumu"

2025-09-26 13:45

Paulina Smaszcz i Marianna Schreiber zakolegowały się w programie "Królowa Przetrwania". Kobiety wspierały się w różnych sytuacjach jak afera karteczkowa, czy naskok Agnieszki Kaczorowskiej i Natsu na byłą żonę Macieja Kurzajewskiego. Jak się okazało ta w jednym z wywiadów postanowiła ocenić jedno z zachowań Marianny Schreiber. To spore zaskoczenie

Paulina Smaszcz i Marianna Schreiber

i

Autor: AKPA

Kim jest Paulina Smaszcz?

Paulina Smaszcz, ur. 8 lutego 1973 roku w Poznaniu, to polska dziennikarka, prezenterka telewizyjna oraz ekspertka ds. PR i komunikacji. Ma doktorat z nauk społecznych i od lat angażuje się w projekty wspierające rozwój kobiet, m.in. poprzez inicjatywę „Kobieta Petarda”. Jest mentorką, trenerką i wykładowczynią, specjalizuje się w komunikacji, autoprezentacji i budowaniu marki osobistej. Smaszcz zdobyła doświadczenie w mediach i biznesie, łącząc rolę dziennikarki z pracą konsultantki. W życiu prywatnym była związana z Maciejem Kurzajewskim. Ich rozwód obił się ogromnym szumem w mediach, ponieważ Paulina regularnie komentowała wszystko, co robił był mąż.

Paulina Smaszcz była też uczestniczką drugiego sezonu Królowej Przetrwania. Tam poznała m.in. Mariannę Schreiber, z którą złapała bliski kontakt. Po emisji programu Paulina wdała się w konflikt z Agnieszką Kaczorowską w sprawie romansów i związków. W jej obronie stanęła m.in. właśnie Marianna, która opublikowała karteczki z dowodem na to, co się działo w obozie.

PRZECZYTAJ TEŻ: Marianna Schreiber podbiła Królową Przetrwania. Tylko u nas zdradziła, dlaczego ujawniła "aferę karteczkową"

Edukacja Zdrowotna powinna być obowiązkowa? | Sośnierz kontra Piątkowska

Paulina Smaszcz o edukacji zdrowotnej: to nie na rękę Kościołowi

Paulina Smaszcz była gościnią podcastu "Call me mommy", który prowadzi znana dziennikarka show-biznesowa Agata Reszko-Boguszewska. W nim zapytano "Kobietę Petardę" m.in. o podejście do edukacji zdrowotnej. Jak zaznaczyła ekspertka od wizerunku, według niej ten przedmiot nie jest na rękę Kościołowi Katolickiemu - chodzi dokładnie o edukację w takiej sferze jak zły dotyk, pedofilia, seksualność czy partnerstwo.

- Uważam, że edukacja zdrowia to nie jest tylko seks, to są diety, aktywność fizyczna, to jest wszystko to, co wiąże się z długowiecznością, ze zdrowym życiem, walka z otyłością, którą mamy. Coraz więcej ze świadomością, z depresjami, rozpoznawaniem depresji, używkami to wszystko jest tam w programie. O co chodzi, że oni się skupili na tym seksie. No ja mam wrażenie, że to jest na rękę kościołowi i dlatego z ambony krzyczą, nie zapisujcie dzieci - powiedziała Paulina Smaszcz.

Postanowiła się też odnieść do tego, że niektórzy celebryci robią "złą sławę" edukacji zdrowotnej. Jako przykład padło zachowanie Marianny Schreiber, która zachęca innych rodziców do wypisaniu z tego przedmiotu. Według Pauliny Smaszcz, Marianna Schreiber robi to po to, aby było o niej głośno.

- Poza tym wydaje mi się że gdyby jej ktoś tak naprawdę wytłumaczył, ona już do mnie nie dzwoni, więc nie mogę jej tego wytłumaczyć, ale ja bym powiedziała "słuchaj, czy chcesz, żeby Patrycja zdrowo się odżywiała (czyli jej córka), czy chcesz, żeby żyła bez chorób, bez otyłości, żeby wiedziała później, jak będzie dorosłym człowiekiem, założy rodzinę jak odżywiać swoje dzieci, jak żyć, na czym to polega itd, z czym się wiążą używki picie alkoholu, nałogi. Chcesz wiedzieć, że twoja córka żyje tak, żeby żyć, jak najdłużej, w zdrowiu". Ja myślę, że nikt jej tego nie wytłumaczył i to jest takie robienie szumu, żeby robić szum - podsumowała Smaszcz

Jak dodaje Paulina, jest świadoma tego, że Marianna Schreiber stara się być jak najlepszą matką, bo Patrycja jest jej całym światem.

Quiz. My podajemy nazwisko, ty szukasz reality show
Pytanie 1 z 13
Manuela Michalak
Manuela Michalak dla ESKI. Zdradziła, dlaczego zniknęła z showbiznesu