Polska od kuchni

i

Autor: Materiały prasowe festiwalpolskaodkuchni.pl

Polska od kuchni w Stalowej Woli 2023 – największa, najsmaczniejsza i najbarwniejsza impreza tego roku

2023-05-26 12:01

Wyjątkowe wydarzenie na kulinarnej mapie Polski. Co tydzień w innym województwie Koła Gospodyń Wielkich prezentują swoje tradycyjne dania podczas ogólnopolskiego festiwalu. Już 28 maja impreza zawita do Stalowej Woli, a tydzień później spotkamy się w Łomży. Jakich atrakcji można się spodziewać i gdzie spotkacie strefę radia VOX FM? Szczegóły w artykule.

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni”

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska od Kuchni” to wyjątkowe wydarzenie przygotowane z myślą o szerzeniu dziedzictwa kulinarnego, promowaniu zdrowego stylu życia, edukacji ekologicznej oraz pielęgnacji polskiej kultury i tradycji. Wydarzenie odbywa się kolejno w każdym z województw - wstęp jest bezpłatny. Na każdym z festiwali czeka na Was pyszne jedzenie, ogromna porcja wiedzy, świetna zabawa, niezapomniane przeżycia i ciekawe nagrody.

W najbliższą niedzielę (28 maja) impreza zawita do Stalowej Woli, gdzie spotkamy się na Placu Piłsudskiego. Jedną z atrakcji będzie konkurs Miss Wdzięku i podziwiać będziemy najpiękniejsze kobiece stroje regionalne. Odbędą się również zdrowe warsztaty kulinarne z Katarzyną Gubałą oraz pokazy kulinarne prowadzone przez Kubę Steuermarka połączone z degustacją dla uczestników. Nie zabraknie też konkursów z atrakcyjnymi nagrodami. Organizatorzy gwarantują doskonałą zabawę podczas koncertu zespołu Horyzonty oraz duże ilości darmowego jedzenia. W konkursie kulinarnym KGW z całego woj. podkarpackiego przygotowywać będą rosół na różne sposoby, potrawy z borowikami w roli głównej, w tym regionalne herczanyki. KGW to nie tylko kulinaria, a także artystyczne rękodzieło. W konkursie KGW pokażą dzieła zrobione na szydełku, makramy, pierniczki na każdą okazję a także haftowane obrusy.

Wisienką na torcie całodniowych atrakcji podczas każdego festiwalu jest  wieczorny koncert na którym wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej – które zawsze od godz. 20:00 zaproszą Was do wspólnej zabawy i tańca. W niedzielę, 28 maja w Stalowej Woli na scenie wystąpią tacy artyści jak Zespół Weekend, Defis, Top Girls… i to wciąż nie koniec atrakcji.

W pierwszą niedzielę czerwca (4.06) zapraszamy Was do Łomży, gdzie na Festiwalu Polska od Kuchni spotkać będziecie mogli Radio VOX FM. W specjalnej niebieskiej strefie poczuć będziecie mogli się jak w studiu radiowym, zobaczyć pracę radiowca „od kuchni”, a nawet usiąść przed mikrofonem. Czekać będą na Was nasi dziennikarze, mnóstwo VOXowych gadżetów i moc pozytywnej energii.

A jeśli chcecie zobaczyć, jak bawiliśmy się w miniona niedzielę w Gorzowie Wielkopolskim – zapraszamy do galerii zdjęć.