Radosław Liszewski

i

Autor: AKPA

gwiazdy

Radek Liszewski. Kim jest lider zespołu Weekend? Wiek, wzrost, żona, dzieci

2023-10-05 10:27

Radek Liszewski to lider i wokalista zespołu Weekend. Grupa wykonuje muzykę disco polo, a popularność zyskała piosenką pod tytułem „Ona tańczy dla mnie”. Kawałek stal się hitem nie tylko w Polsce ale i za granicą. Na fali popularności wokalista wystąpił w wielu programach rozrywkowych, wstąpił także w filmie fabularnym. Jesienią 2021 Radek Liszewski wystąpi w programie „Taniec z Gwiazdami”. Choć gwiazdor kojarzony jest głównie z nurtem disco polo to jego przygoda z muzyką zaczęła się od zupełnie innego klimatu. Kim jest lider zespołu Weekend? Wiek, wzrost, żona, dzieci.

Radek Liszewski. Kim jest lider zespołu Weekend?  Wiek, wzrost, żona, dzieci to zagadnienia, które interesują wielu internautów. Formacja muzyczna Weekend ma mnóstwo fanów, a największą popularnością cieszy się jej lider. Na voxfm.pl odpowiadamy na najbardziej nurtujące pytania dotyczące gwiazdora disco polo.

 

Radek Liszewski. Kim jest lider zespołu Weekend?  

Jak pisaliśmy wyżej Radek Liszewski to polski muzyk. Lider zespołu disco polo – Weekend. Od dziecka uczył się gry na instrumentach perkusyjnych. W liceum, którego nie ukończył, założył z kolegami zespół z którym występował w lokalnych klubach. W drugiej połowie lat 90. Zmienił preferencje muzyczne i zaczął interesować się disco polo. W 2000 roku wraz z Tomaszem Jakubowskim założył zespół Weekend, z którym zadebiutował rok później w „Disco Polo Live”.  Największą popularność Radkowi oraz zespołowi  Weekend przyniosła piosenka „Ona tańczy dla mnie”. Hit wydany w 2012 roku zyskał popularność także poza granicami Polski, zajął 17. miejsce na liście przebojów portalu YouTube. Zespół grał koncerty dla Polonii w Stanach Zjednoczonych między innymi w Chicago, Nowym Jorku i New Jersey. Ponadto jako pierwszy polski utwór, piosenka pojawiła się w grze „Just Dance", obok przebojów gwiazd takich jak Sia czy Justin Bieber. Radosław Liszewski komponował i aranżował utwory także dla zespołów m.in.: Skalar, Mister Night i Cliver.  W 2013 roku muzyk zagrał w serialu paradokumentalnym "Szpital" emitowanym na antenie TVN. Rok później Radek zagrał lidera zespołu Fałszywy Laser w filmie „Disco polo". W 2020 roku Radek Liszewski wcielił się w role piosenkarza w filmie „Mayday”. Wokalista był także uczestnikiem wielu programów rozrywkowych w „Celebrity Splash!" dotarł do półfinału. Wraz z zespołem kilkukrotnie wystąpił w programie "Jaka to melodia?". Jesienią 2021 wystąpi w show Polsatu „Taniec z Gwiazdami".

Radek Liszewski. Wiek, wzrost, żona, dzieci

Radel Liszewski urodził się 18 maja 1976 roku. Zatem jego aktualny wiek to 47 lat. Wokalista zespołu weekend mieszka w miejscowości Sejny na Suwalszczyźnie. Wszystkie zakochane fanki musimy zmartwić, Radek Liszewski jest w zawiązku małżeńskim. Jego żona ma na imię Dorota. Para ma dwoje dzieci, a dokładniej dwóch synów  - Norberta i Jakuba.

Radek Liszewski - Jest Weekend w VOX FM