Świerzyński odpowiada Wiśniewskiemu. Internauci: „Tylko winny się tłumaczy”

2021-03-30 10:55 AM.
Bayer Full
Autor: FOTO TOMASZ RADZIK / SUPER EXPRESS

Nie milkną echa afer związane ze Sławomirem Świerzyńskim i zespołem Bayer Full. Prawa autorskie do piosenek i „kariera” w Chinach zbulwersowały Michała Wiśniewskiego. Lider Ich Troje nazwał muzyka disco polo krętaczem. Świerzyński postanowił odpowiedzieć.

Po tym, jak na jaw wyszły informacje o tym, że sukces zespołu Bayer Full w Chinach miał być mistyfikacją, oraz że grupa miała rzekomo zarabiać na wykorzystywaniu czyichś praw autorskich do sprawy odniósł się Michał Wiśniewski. Lider Ich Troje w rozmowie z „Plejadą” stwierdził, że Świerzyński też go "wyrolował". Wokalista disco polo długo milczał, ale w końcu odpowiedział Wiśniewskiemu.

Oświadczenie lidera zespołu Bayer Full Sławomira Świerzyńskiego Panie Michale, rozumiem Pana chęć, aby znów zaistnieć w mediach, jednak myślałem, że mężczyźni w pewnym wieku potrafią rozwiązywać niejasności między sobą.(...) W 2005 r. udzielił mi Pan licencji na piosenkę, którą zamieściłem na płycie CD - poradnik wyborczy w kampanii wyborczej Samoobrony do Parlamentu RP. Na Pana prośbę umowę licencyjną podpisała ze mną Pani Marta Wiśniewska "Mandaryna". Po wydaniu płyty nastąpił czas rozliczenia. Niestety w międzyczasie rozwiódł się Pan z ówczesną żoną „Mandaryną”. Zgodnie z umową wszystkie opłaty licencyjne uregulowałem, a była to bardzo duża kwota. Czy Pana była żona podzieliła się z Panem, tego nie wiem. (...)Proszę, niech Pan znajdzie lepszy sposób na swoją reklamę. Niech Pan przestanie rozpowszechniać o mnie kłamstwa." - czytamy na fanpage'u zespołu Bayer Full na Facebooku.

Lider Bayer Full napisał również, że oczekuje na przeprosiny "w przeciwnym razie wystąpię na drogę sądową o naruszenie moich dóbr osobistych". Michał Wiśniewski, jak na razie nie odniósł się do sprawy. Jednak pod postem Sławomira Świerzyńskiego pojawiło się mnóstwo komentarzy. 

- Nie rozumiem dlaczego Pan tlumaczy się Tłumaczą się TYLKO winni.

- Proszę się nie przejmować Wiśniewskim,do pięt Panu nie dorasta.

- Z kulturą, konkretnie, bez obrażania drugiego. I to jest różnica jeśli chodzi o klasę. Tak trzymać panie Sławku - komentują fani zespołu.