Sylwester Chorzów 2022/2023. Otwarcie bram, parkingi, wstęp, jak dojechać

i

Autor: facebook.com/polsat Sylwester Chorzów 2022/2023. Otwarcie bram, parkingi, wstęp, jak dojechać

Sylwester Chorzów 2022/2023. Otwarcie bram, parkingi, wstęp, jak dojechać

2022-12-30 5:05

Chorzów znów jest gospodarzem jednej z największych imprez plenerowych ostatniego dnia roku. Sylwester z Polsatem tym razem odbędzie się w Parku Śląskim. Ogromna kosmiczna scena stanie na Polach Marsowych. Sprawdzamy, o której godzinie startuje impreza, o której jest otwarcie bram i gdzie zaparkować auto.

Sylwester Chorzów 2022/2023. Otwarcie bram, wstęp

Sylwester z Polsatem startuje o godzinie 20:00. Impreza odbędzie się w Parku śląskim. Wyjątkowy koncert w scenografii kosmicznego statku będzie można obejrzeć na żywo. Scena stanie na Polach Marsowych a wstęp na imprezę jest bezpłatny. Otwarcie bram nastąpi o godzinie 19:00 jednak organizatorzy sugerują by stanąć w kolejce dużo wcześniej. Wejście dla publiczności zaplanowano od strony Al. Karolinki i Al. Głównej.

Sylwester Chorzów 2022/2023. Czy można wnosić alkohol i jedzenie?

Ci, którzy planowali wnieść na teren imprezy własny alkohol i jedzenie muszą zmienić plany. Nie będzie można ich przynieść na teren koncertu. Jednak na miejscu będą działały food trucki. Ponadto organizatorzy przygotowali długą listę innych rzeczy, których nie można wnieść na Pola Marsowe. Czyli nie wolno mieć ze sobą: broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów,  materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, rac, petard, materiałów pożarowo niebezpiecznych i żrących, farb, spray’ów, barwników, aerozoli, plastikowych, szklanych lub metalowych pojemników lub puszek, w tym butelek i puszek z napojami, środków odurzających lub substancji psychotropowych, symboli lub barw klubów sportowych w jakiejkolwiek postaci, dronów lub jakichkolwiek innych urządzeń latających, profesjonalnych aparatów fotograficznych, kamer wideo, statywów, selfie stick’ów, tabletów, laptopów, wszelkich urządzeń audio-video (z wyłączeniem telefonów komórkowych), toreb i plecaków większych od formatu A4, walizek, parasoli, balonów, wskaźników laserowych, urządzeń emitujących dźwięk oraz innych elementów mogących zakłócić produkcję telewizyjną imprezy, rowerów, skuterów oraz motocykli, wprowadzania psów i innych zwierząt, wózków dziecięcych.

ZOBACZ TEŻ: Sylwester 2022/2023 z Polsatem. Kto wystąpi?

Sylwester Chorzów 2022/2023. Jak dojechać?

Na imprezę będzie można dojechać komunikacją publiczną. Organizatorzy zachęcają by zostawić auto na parkingu z dla od Parku Śląskiego i na miejsce przyjechać tramwajem, trolejbusem lub autobusem. W dniu imprezy czyli 31.12.2022 r. od godziny 18:00  będzie kursować więcej pojazdów.

-  Komunikacja tramwajowa: linie nr 6 i 19 – zwiększenie pojemności taboru oraz częstotliwości kursowania przed imprezą oraz po zakończeniu imprezy, linia nr 9 – zwiększenie pojemności taboru oraz uruchomienie dodatkowych kursów przed imprezą oraz po zakończeniu imprezy, linia nr 11 – zwiększenie pojemności taboru oraz częstotliwości kursowania przed imprezą oraz po jej zakończeniu w relacji: „Katowice Plac Miarki” – „Chorzów Stadion Śląski” – „Chorzów Rynek” – „Chorzów Batory Zajezdnia”, obsługując przystanki tramwajowe zlokalizowane w centrum Katowic oraz wzdłuż ul. Chorzowskiej (parkingi w  centrum Katowic m.in. rejon NOSPR, przy Centrum Handlowym Silesia City Center, przy Śląskim Wesołym Miasteczku LEGENDIA). linia nr 0 – uruchomienie kursowania w relacji: „Katowice Plac Wolności” – „Chorzów Stadion Śląski” obsługując przystanki tramwajowe zlokalizowane w centrum Katowic oraz wzdłuż ul. Chorzowskiej (parkingi w centrum Katowic m.in. rejon NOSPR, przy Centrum Handlowym Silesia City Center, przy Śląskim Wesołym Miasteczku). Dodatkowo informujemy, że najbliższym do wejścia na imprezę przystankiem tramwajowym jest „Park Śląski -Wejście Główne” – czytamy na stronie Parku Śląskiego

Sylwester Chorzów 2022/2023. Parkingi, cena

Ci, którzy zdecydują się przyjechać na imprezę samochodem. Będą mieć do dyspozycji płatne parkingi. Wjazd na nie będzie możliwy tylko od strony ul. Złotej. Cena biletu to 20 zł. Jednak liczba miejsc jest ograniczona. Wjazd na parkingi będzie możliwy w godzinach 16:00 – 21:00. W związku z organizacją imprezy na Polach Marsowych Parku Śląskiego w dniu 31.12.2022 r. wprowadzone zostaną tymczasowe zmiany w organizacji ruchu:  ul. Parkowa będzie jednokierunkowa od ronda w górę.

Sonda
Będziesz ogladać koncert sylwestrowy 2022/2023 Polsatu?
Najlepszy Koncert Świata 2022 - Olsztyn