Edyta Górniak Doda

i

Autor: AKPA

gwiazdy

Tak zaczął się konflikt Dody i Górniak?! Fani odkopali STARE nagrania!

2023-05-24 14:09

O konflikcie Dody i Edyty Górniak media rozpisują się od lat. Mało kto jednak wie, od czego się zaczęło. Fani autorki hitu Melodia ta postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i uwodnić, że zgodnie z tym, co mówi ich idolka, medialne przepychanki wyszły z inicjatywy Edyty. Do sieci trafiły archiwalne nagrania, na których słychać, jak piosenkarka krytykuje młodszą koleżankę.

Doda i Edyta Górniak - o co chodzi w konflikcie dwóch wielkich gwiazd polskiej sceny muzycznej? O tym, że piosenkarki za sobą nie przepadają wiedzą już chyba wszyscy. Konflikt na linii Doda-Górniak toczy się od kilkunastu lat, a nikomu wciąż nie udało się ustalić, o co tak właściwie poszło. Doda wielokrotnie zapewniała, że nigdy nie zainicjowała żadnej z medialnych przepychanek, jako źródło niezgody podając sytuację, gdy jako debiutująca w branży dziewczyna usłyszała w telewizji wiele niepochlebnych słów z ust będących gościniami programu Ranking gwiazd Edyty Górniak i Justyny Steczkowskiej. Wykonawczyni hitu To nie ja twierdzi jednak, że to Doda zawsze lubiła wbijać jej szpilki, mimo że nigdy tak naprawdę nie miały okazji ze sobą porozmawiać. Swego czasu powstał nawet pomysł na reality-show zatytułowane Diwy, którego bohaterkami miały być m.in. Doda i Edyta Górniak. Ostatecznie na planach się skończyło. Na fali głośnego incydentu, do którego doszło na konferencji Polsatu, fani Rabczewskiej postanowili udowodnić, że to właśnie diwa odpowiada za toczący się od lat medialny konflikt. Na koncie poświęconym Dodzie na Tik Toku pojawiła się kompilacja materiałów z lat 2005-2007, na których słychać, jak Edyta komentuje młodszą koleżankę z branży.

Edyta Górniak nie wytrzymała. Zarzuciła Dodzie kłamstwo i manipulację

Doda o swoich pierwszych Fryderykach. Wspomniała o nieprzychylności branży!

Konflikt Dody i Edyty Górniak

Pojawienie się Dody w show-biznesie zelektryzowało wszystkich. Piosenkarka, jak sama podkreśla, nie mogła liczyć na ciepłe przyjęcie ze strony kolegów i koleżanek "po fachu". W krążącym na TT nagraniu pojawiły się dwa klipy z Edytą Górniak w roli głównej. Pierwszy z nich pochodzi z 2005 roku i jest zapisem rozmowy piosenkarki z Kubą Wojewódzkim.

- A zauważyłeś, jaka jest tendencja w tej chwili? Że niszczy się osobowości, a do nieosobowości dorabia się ideologię. Patrz! Doda - krowa - mówi Edyta.

- Nie, Doda - cool - odpowiada jej showman.

Kolejny klip pochodzi natomiast z programu Jak oni śpiewają, w którym Górniak była jurorką. Oceniając Dominikę Figurską śpiewającą Szansę z repertuaru Virgin, diwa pokusiła się o wymowny komentarz dotyczący kompozycji.

Jaka to jest durna piosenka... - stwierdziła, a po chwili skrytykowała manierę Dody.

Myślicie, że kiedyś uda im się pogodzić?

Listen on Spreaker. Źródło: Tak zaczął się konflikt Dody i Górniak?! Fani odkopali STARE nagrania!