Bryska

i

Autor: AKPA Bryska bohaterką ustnej matury z języka polskiego

Matura 2023

Tekst Bryskiej na egzaminie ustnym z polskiego. "Uratowałaś tym moją maturę"

2023-05-25 9:16

Tegoroczni maturzyści 23 maja 2023 zakończyli wszystkie egzaminy. Twórcy części ustnej zaskoczyli absolwentów szkół średnich jednym z tematów, na którym pojawiło się pytanie o tekst piosenki "Kraksa", którego autorką jest piosenkarka młodego pokolenia, Bryska.

Bryska to 22-letnia piosenkarka, która szturmem zdobywa branżę muzyczną. Artystka jest na dobrej drodze, aby stać się idolką młodego pokolenia, gdyż może pochwalić się nie tylko pięknym wokalem, ale także talentem do komponowania i pisania tekstów. Bryska współpracuje z wieloma polskimi gwiazdami, np. Dodą. To właśnie dla niej stworzyła teksty do takich hitów, jak: "Aquaria", "Wodospady" oraz "Melodia ta". To świadczy o tym, iż gwiazdy mają zaufanie do młodej wokalistki i poważnie traktują jej obecność w branży. Co więcej, nawet twórcy pytań z ustnej matury postanowili uwzględnić jej twórczość na tegorocznych egzaminach.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Bryska zaśpiewała z Blanką. Jej wykonanie Solo wprawiło fanów w osłupienie!

Bryska: którego hitu słucha najczęściej? | Moja Lista hitów

Bryska bohaterką na ustnych maturach. Uczniowie zaskoczeni!

Jednym z tematów na maturze ustnej z języka polskiego była analiza tekstu piosenki Bryskiej "Kraksa". Należało poddać go analizie pod kątem języka młodzieżowego. Oto jego fragment. Jak widać nie brakuje w nim potocznego języka, którym posługują się nastolatkowie.

Za dziesięć minut będzie moja taksa / Stanę w korku, w samym centrum miasta / Obok koleś wkurzony na maksa / Spadł mu cukier, może ktoś ma ciastka / Chyba była kraksa, czy Ty udział brałeś w niej? / Chyba była kraksa, rano Ci życzyłam źle

Niektórzy maturzyści po zakończonym egzaminie nie omieszkali podziękować piosenkarce za "obecność" na tegorocznej maturze.

Hejka, właśnie jestem po maturze ustnej z polskiego. W temacie niejawnym miałem pytanie: "Stosowanie języka współczesnej młodzieży w tekstach kultury", i do tego polecenia była zamieszczona Twoja piosenka "Kraksa". Zdałem na 93 proc. Dziękuję - napisał uradowany fan.

Bryska opublikowała tę wiadomość w poście na Instagramie i sama zadała sobie pytania, czy ona sama zdołałaby zdać maturę, gdyby miała to samo pytanie.

Źródło: Tekst Bryskiej na egzaminie ustnym z polskiego. "Uratowałaś tym moją maturę"