TVN stracił swój popularny kanał. Oglądano go nawet za granicą!

i

Autor: AKPA TVN stracił swój popularny kanał. Oglądano go nawet za granicą!

telewizja

TVN stracił swój popularny kanał. Oglądano go nawet za granicą!

2024-06-13 23:14

Telewizja TVN ma na swoim koncie sporo kanałów, które okazały się wielkimi hitami. Wiele stacji tematycznych do dziś utrzymuje się w kablówkach i można w nich oglądać ulubione programy. Nie wszystkie kanały miały jednak tyle szczęścia. Popularna stacja należąca do TVN zakończyła swoje nadawanie. Widzowie bardzo ją lubili.

TVN zamknął popularny kanał

Zazwyczaj kanały telewizyjne należące do TVN nie mogły narzekać na brak oglądalności. Główny TVN świetnie sprawdza się już od wielu lat, a widzowie oglądają na nim swoje ulubione produkcje. Z czasem zaczęto otwierać kolejne stacje, które miały lepiej trafiać w gusta określonych widzów. I tak powstały np. kanały TVN StyleTVN Turbo czy TVN Fabuła. Te miały dopasowywać się do określonych grup. Pierwsza ze stacji kierowana jest głównie do kobiet, druga do mężczyzn i pań, które są miłośniczkami motoryzacji, a trzecia do fanów filmów. To jednak nie jedyne stacje, które przed laty stworzył TVN. Grupa miała bowiem wiele pomysłów na to, jak trafić w gusta wymagających widzów. I tak przed laty powstał kanał TVN Lingua, który miał pomóc Polakom w nauce języka angielskiego.

PAWELEC ROBI ROBOTĘ SCHRONISKO

TVN Lingua okazało się niewypałem

Założenia kanału TVN Lingua były dość proste. Miała to być stacja dla osób, które chciałyby nauczyć się języka angielskiego lub nieco go podszkolić. Stacja wystartowała 16 października 2006 roku. Można ją było oglądać w kilku kablówkach. W ramówce znalazły się różne produkcje. To m.in. Therapidiom, Na słówko, W gorącej wodzie company, Chatter Box czy Hit The Bank. Swoje programy mieli chociażby Patricia Kazadi czy Piotr Kędzierski. Stacja dość szybko spodobała się widzom, nie tylko w Polsce, ale i poza jej granicami. Niespodziewanie zapadła jednak decyzja, która zasmuciła wiele osób. Stacja okazała się bowiem nierentowna i z tego powodu 15 lipca 2009 zakończyła swoje nadawanie.