TVN zamknął kanał, który miał być żyłą złota! Widzowie chętnie go oglądali

i

Autor: AKPA TVN zamknął kanał, który miał być żyłą złota! Widzowie chętnie go oglądali

telewizja

TVN zamknął kanał, który miał być żyłą złota! Widzowie chętnie go oglądali

2024-06-27 7:58

Nie wszystkie programy okazują się hitami telewizyjnej ramówki. Okazuje się, że tak bywa i z kanałami telewizyjnymi. TVN w swojej historii stworzył ich wiele. Nie brakuje takich, które mają ogromne wyniki oglądalności. Jednak nie zawsze wszystko idzie perfekcyjnie i niektóre decyzje okazują się błędem. Wtedy stację trzeba zamknąć.

TVN zamknął popularny kanał

Chyba nie ma w naszym kraju osoby, która choć raz nie oglądała telewizji TVN. To na tym kanale nadawane są takie hity, jak Mam talentFakty czy Dzień dobry TVN. W pewnym momencie w swojej historii, TVN doszedł jednak do wniosku, że trzeba by rozszerzyć swoją działalność. W ten sposób powstały stacje tematyczne. Na podobny krok przed laty zdecydował się Polsat. I tak powstały m.in. TVN7TVN Style czy TVN Turbo. Te stacje cieszą się niemałą popularnością do dziś. Każdy z widzów odnajduje na nich coś dla siebie. Panowie wybierają TVN Turbo, panie TVN Style i wszyscy są szczęśliwi. Okazuje się jednak, że nawet tak duży gracz rynkowy, jak TVN przez ostatnie lata miał i swoje wpadki. W jego historii zdarzyły się bowiem kanały, które po czasie trzeba było zamknąć. Wszystko przez wyniki oglądalności.

JAK NIE REMONTOWAĆ MIESZKAŃ | Pawelec Robi Robotę

Koniec znanego kanału TVN

Telewizja TVN zazwyczaj podejmuje dobre decyzje ramówkowe. Wiele z programów, które pojawiały się w tym kanale okazywało się hitami, które widzowie kochają do dziś. Nie zawsze jednak TVN miał szczęście do kanałów telewizyjnych. Niektóre z nich okazywały się bowiem niewypałami. I tak np. trzeba było zamknąć m.in. TVN GraTVN Warszawa czy TVN LinguaTo jednak nie jedyne nieudane stacje telewizyjne w historii TVN. Przed laty stacja stworzyła kanał TVN+1. Ta stacja miała pomóc widzom, którzy zapomnieli obejrzeć swoje ulubione produkcje. W kanale wszystko nadawane było z godzinnym opóźnieniem. Stacja wystartowała w 2010 i cieszyła się niemałym zainteresowaniem widzów. Jednak po dość krótkim czasie podjęto decyzję o jej zamknięciu. Już w 2012 roku zakończono bowiem nadawanie satelitarne. To było zapewne związane ze startem serwisu TVN Player, w którym widzowie mogli oglądać swoje ulubione programy i seriale w dowolnym momencie.

Listen on Spreaker.