VOX FM w 19. Biegu po Nowe Życie. Mamy ekipę na medal!

i

Autor: VOX FM VOX FM w 19. Biegu po Nowe Życie. Mamy ekipę na medal!

VOX FM w 19. Biegu po Nowe Życie. Mamy ekipę na medal!

2021-09-20 16:38

Bieg po Nowe Życie to impreza, która wspiera transplantologię. W symbolicznym marszu nordic walking zachęcającym do świadomego dawstwa narządów wystartowało ponad 70 trzyosobowych sztafet. Wśród nich także ekipa VOX FM. Na mecie byliśmy siódmi, ale nie wynik się liczy!

„Bieg po Nowe Zycie”, to coś więcej niż bieg – nowe znajomości, niesumowate historie i mnóstwo uśmiechów” - mówi Kamil Rutkowski, dj i prezenter VOX FM, który reprezentował radio podczas 19 edycji imprezy. W symbolicznym marszu wzięły udział 74 załogi. W każdej były osoby po transplantacjach, autorytety medycyny transplantacyjnej oraz znane osoby ze świata sportu, estrady, muzyki, filmu, teatru i mediów. Skład drużyny VOX FM to: Kamil Rutkowski, Bartek po przeszczepie wątroby i Dr Romanowski - transplantolog z warszawskiego Szpitala Klinicznego Dzieciątka Jezus. W Biegu po Nowe Życie wzięło udział wielu przedstawicieli świata medycyny - lekarze i koordynatorzy transplantacyjni. Opowiadali o wyzwaniach, z jakimi muszą się mierzyć w codziennej pracy. Ważnym gościem 19. Biegu po Nowe Życie był prof. Marian Zembala – legenda polskiej transplantologii, dyrektor naczelny Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. „To dla mnie radość, że tak wielu chorych po przeszczepach, także złożonych jest teraz z nami, cieszy się życiem. Robimy już wszystkie przeszczepy tutaj w kraju, robimy też wszystko żeby rozwój transplantologii przebiegał jeszcze szybciej – mówił Zembala.

ZOBACZ TEZ: Top Girls w nowym składzie w VOX FM! Kim są nowe „Topki? [WIDEO]

Ambasadorem i współtwórcą akcji jest Przemysław Saleta, który zwrócił uwagę, że świadomość polaków w dziedzinie transplantologi jest niewielka, choć i tak z roku na rok większa. - „Niestety nie możemy pochwalić się statystykami przeszczepień od żywych dawców, które w Polsce wynoszą 5 procent., podczas gdy w Skandynawii ten odsetek sięga 50 proc.! Nadal pokutują fałszywe informacje i mity, które sprawiają, że ludzie się obawiają dawstwa" - mówił Saleta, który tradycyjnie rozpoczął marsz. Drużyna VOX FM zajęła siódme miejsce, ale nie wynik się liczył a wsparcie. Nasza drużyna jest na medal,  podobnie, jak pozostałe, które brały udział w tym ważnym wydarzeniu. VOX FM wspiera polską transplantologię do czego i Was zachęca.

Punkt krytyczny Tuszyn

QUIZ: Zgadnij, jaką gwiazdą jestem

Pytanie 1 z 6
Tak, odessałam sobie tłuszcz. Wyjątkowo nie z brzucha, ale z policzków. A odkąd rzuciłam picie, naprawdę widzę rezultaty. I podobają mi się! Kim jestem?