Wakacje Po Polsku z VOX FM: Podlasie. Co warto zobaczyć? Sprawdzamy największe atrakcje i szukamy ducha puszczy

i

Autor: VOX FM Wakacje Po Polsku z VOX FM

Wakacje Po Polsku z VOX FM na Dolnym Śląsku. Marysia i Kamil na tropie złotego pociągu. Czy uda im się odnaleźć skarb?

2022-08-19 10:46

Gdzie jest złoty pociąg? Co stało się z piękną Kunegundą? Czy wodospad Kamieńczyka nie zmienił wysokości? Na te i wiele innych pytań spróbują odpowiedzieć Marysia i Kamil już w najbliższą sobotę, 20 sierpnia. Tym razem trasa akcji Wakacje Po Polsku z VOX FM zatrzyma się na Dolnym Śląsku. Czego możemy się spodziewać?

Wakacje Po Polsku z VOX FM spróbują odkryć przed słuchaczami tajemnice Dolnego Sląska. Już od sobotniego poranka Marysia i Kamil będą eksplorować Karkonosze i lezące pod nimi miejscowości. Zawitają do Szklarskiej Poręby, być może znajda minerały z których słynie miejscowość. Niewykluczone, że nogi poniosą ich w kierunku wodospadów Szklarki i Kamieńczyka, a może nawet zdobędą Szrenicę? Zajrzą też do zamku na górze Chojnik, gdzie mieszkała okrutna acz piękna Kunegunda. Przy okazji odkrywania Dolnego Śląska ekipa VOX FM spróbuje dokonać tego, co nie udało się do tej pory nikomu. Marysia i Kamil wyruszą do Wałbrzycha w poszukiwaniu złotego pociągu. Według legendy maszyna ze zrabowanymi przez III Rzeszę skarbami i dziełami sztuki między listopadem 1944 a końcem stycznia 1945 roku miała ruszyć z Wrocławia w kierunku Wałbrzycha, jednak na dworzec w Wałbrzychu nigdy nie dotarła. Ale czy na pewno? Słuchaj już w sobotę, 20 sierpnia w VOX FM.

ZOBACZ TEŻ: Wakacje Po Polsku! Gdzie i kiedy zawita ekipa VOX FM?

Zobacz w galerii poniżej, jak wyglądały Wakacje P Polsku z VOX FM na Kaszubach

Chcesz wiedzieć więcej i mądrze planować wydatki na energię elektryczną? Wejdź na www.LiczySieEnergia.pl i dowiedz się, jak obniżyć rachunki za prąd.

Listen to "PKEE - Liczy się ENERGIA" on Spreaker.