“Wiedźmin”: sezon 3 w pełnym zwiastunie. Widzowie są podzieleni. “Andrzej płakał jak oglądał”

i

Autor: Netflix “Wiedźmin”: sezon 3 w pełnym zwiastunie. Widzowie są podzieleni. “Andrzej płakał jak oglądał”

Wiedźmin

Zwiastun nowego “Wiedźmina” podzielił widzów. “Andrzej płakał jak oglądał”

2023-06-09 15:28

Henry Cavill po raz ostatni wraca jako Wiedźmin. Trzecia odsłona serialowych przygód Geralta z Rivii zawita na naszych ekranach już pod koniec czerwca, a tymczasem Netflix opublikował w sieci pełny zwiastun, który… jednych zadowolił, innych wręcz przeciwnie. Co zobaczymy w 3. sezonie?

“Wiedźmin” dość szybko wyrósł na pretendenta do tytułu jednego z najbardziej kontrowersyjnych seriali ostatnich lat. I nie chodzi tu wcale o brawurowe rozwiązania fabularne, czy łamanie tabu, a… poziom i brak wierności materiałowi źródłowemu. Miłośnicy prozy Andrzeja Sapkowskiego stali się w dużej mierze hejterami hitu Netfliksa, a swoje oburzenie wyrażają przy każdej nadarzającej się okazji. Debiut pełnego zwiastuna 3. sezonu był właśnie jedną z nich.

“Wiedźmin” – sezon 3 w pełnym zwiastunie. Co tym razem nie spodobało się książkowcom?

Choć zapowiedź nowej odsłony “Wiedźmina” nie zdradza wyjątkowo wiele z fabuły i prezentuje się całkiem przyzwoicie, hejters gonna hejt. W sieci pojawił się oczywiście wysyp negatywnych komentarzy krytykujących odstępstwa od książki (spece od kostiumów mieli czelność odsłonić brzuch Yennefer podczas balu na Thanedd!) i dość tandetną prezencję serialu. Oto kilka przykładowych (i tych nadających się do przytoczenia) wpisów:

- Czy to kadr z kina Bollywood?

- Pamiętam z książki, że na tym balu było sporo golizny, ale nie kojarzę, by na Yennefer też, sprawdzę to z ciekawości, bo też mi to wyjątkowo do niej nie pasuje

- Borze tucholski, prawdziwa Yennefer by się w życiu nie ubrała w komplet z Sinsaya

- Zwolnić projektanta kostiumów i to w trybie natychmiastowym

- Co za Paździerz. Mogą spokojnie z Koroną Królów rywalizować.

- Skopany serial jak żaden, Yennefer totalna porażka 😔 tak czekałam kiedyś na ten serial, a teraz nawet nie wiem, czy włączę

- Andrzej jak widział to płakał.

Oczywiście nie wszyscy plują na netfliksowego “Wiedźmina”. W social mediach można znaleźć wiele komentarzy zadowolonych widzów, którzy z wypiekami na twarzach wyczekują nowego sezonu, a zgodność z materiałem źródłowym niewiele ich obchodzi.

- Ja tam się nie mogę doczekać! Kolejne sezony też będę oglądać

- Nie mogę się doczekać

- Nie tak było w książce. Ból d*py ludzi, którzy posiłkują się prozą Sapkowskiego, zapominając o grze CD Projekt Red i serii komiksów Dark Horse. Bezcenny.

… czytamy w komentarzach.

“Wiedźmin” – sezon 3 już w czerwcu. Co zobaczymy w nowych odcinkach?

Podczas gdy władcy, czarodzieje i potwory Kontynentu usiłują schwytać Ciri, Geralt wywozi ją z Cintry, by chronić swoją na nowo zjednoczoną rodzinę przed tymi, którzy jej zagrażają. Yennefer, której powierzono szkolenie Ciri, prowadzi ich do chronionej twierdzy w Aretuzie, gdzie ma nadzieję dowiedzieć się czegoś więcej o niezwykłych mocach drzemiących w dziewczynie. Okazuje się jednak, że trafiają w sam środek konfliktu pełnego skorumpowanej polityki, czarnej magii i nikczemności. Muszą walczyć i postawić wszystko na jedną kartę - lub ryzykować, że stracą siebie na zawsze.

W rolach głównych powrócą Henry Cavill jako Geralt z Rivii, Anya Chalotra jako Yennefer z Vengerbergu, Freya Allan jako Księżniczka Cirilla z Cintry, oraz Joey Batey w roli barda Jaskra. 3. sezon “Wiedźmina” rozbity został na dwie części. Pierwsza z nich, odcinki 1-5, zadebiutuje na Netfliksie już 29 czerwca, zaś na drugą, odcinki 6-8, poczekamy do 27 lipca.

Quiz o Wiedźminie. Jak dobrze znasz Geralta z Rivii?

Pytanie 1 z 10
W którym roku ukazało się debiutanckie opowiadanie „Wiedźmin” Andrzeja Sapkowskiego?
Najdroższe majtki świata? Te rekwizyty z filmów SPRZEDANO ZA MILIONY | To Się Kręci #16
Źródło: Zwiastun nowego “Wiedźmina” podzielił widzów. “Andrzej płakał jak oglądał”