Zenek Martyniuk ekspertem od gwiazd. Król disco polo w „Wiadomościach” opowiada o nocy Perseidów

i

Autor: VOX FM/zrzut ekranu "Wiadmości"TVP Zenek Martyniuk ekspertem od gwiazd. Król disco polo w „Wiadomościach” opowiada o nocy Perseidów

Zenek Martyniuk ekspertem od gwiazd. Król disco polo w „Wiadomościach” opowiada o nocy Perseidów

2022-08-11 10:50

Zenek Martyniuk w „Wiadomościach” nikogo już nie dziwi. Król disco polo dość często pojawia się w telewizji publicznej, jednak zazwyczaj w kontekście muzyki. Tym razem ludzie przecierali oczy ze zdumienia, bo lider zespołu Akcent został ekspertem od gwiazd.

Zenek Martyniuk pojawił się w „Wiadomościach” TVP w środę, 10 sierpnia. Król disco polo był jednym z ekspertów od...gwiazd. Bynajmniej nie estrady. Materiał telewizji publicznej zapowiadał noc spadających gwiazd, którą będzie można śledzić na żywo w Telewizji Polskiej. Dokładnie chodzi o maksimum roju Perseidów. „Podczas transmisji wszystko wyjaśnią eksperci, ale roje meteorów to także poza naukowa magia” – mówił reporter. Po tych słowach na ekranie pojawił się Zenek Martyniuk w teledysku do piosenki „Moja Gwiazda”. Po fragmencie skocznego kawka król disco polo wyjaśnił, co trzeba zrobić podczas takiej nocy.

NIE PRZEGAP: Zenek Martyniuk czyli król disco polo. Oto wszystko, co chcesz wiedzieć - wiek, syn, piosenki, majątek

Koniecznie trzeba wtedy patrzeć w niebo. Bo wtedy spadająca gwiazda spełnia sny i wszystko jest możliwe. Mogą się spełnić wszystkie marzenia. Wystarczy patrzeć w niebo, marzyć i śpiewać – powiedział lider zespołu Akcent.

Rój Perseidów. Kiedy jest noc spadających gwiazd 2022?

Najczęściej mówiąc o „nocy spadających gwiazd” myślimy o roju Perseidów. Ten jest aktywny już w połowie lipca. Perseidy są jednym z najbardziej znanych, a zarazem regularnych rojów meteorów. Ich nazwa wywodzi się od konstelacji Perseusza, w której znajduje się tak zwany radiant roju, czyli miejsce, z którego wylatują meteory, nazywane często "spadającymi gwiazdami". Romantyczną obserwację nieba warto zaplanować w nocy z 12 na 13 sierpnia 2022. Wtedy wypada maksimum roju Perseidów. W ciągu godziny będzie można zaobserwować nawet sto „spadających gwiazd”. Częstotliwość ich występowania spowodowała, że zjawisko to określa się "deszczem meteorytów". Co ważne, Perseidy można obserwować jeszcze po "nocy spadających gwiazd". Rój będzie widoczny na niebie do 24 sierpnia.

Zenek Martyniuk, Marcin Miller czy Karol Zawrotniak. Którą gwiazdą disco polo jesteś? [QUIZ]

Zenek Martyniuk, Marcin Miller czy Karol Zawrotniak. Którą gwiazdą disco polo jesteś? [QUIZ]

Pytanie 1 z 8
Jeśli obiad to:
Wakacje po polsku – tak bawiła się ekipa VOX FM w Bieszczadach