Zenek Martyniuk

i

Autor: materiały prasowe Zenek Martyniuk

„Zenek” w TVP i TV Puls! Kiedy i o której godzinie w telewizji jest film o Zenku Martyniuku?

2021-08-30 8:37

„Zenek” to film biograficzny opowiadający historię króla disco polo. Fenomen Zenona Martyniuka stał się inspiracją dla filmowców. Obraz Jana Hryniaka miał premierę w walentynki. 17 lipca film o Zenku trafił na Netfliksa. W ciągu kilku dni produkcja znalazła się na pierwszym miejscu listy TOP10 najchętniej oglądanych obrazów! Sukcesem okazała się także premiera telewizyjna. Teraz film pokażą dwie stacje telewizyjne! Kiedy i o której godzinie w TVP i w TV Puls będzie film o Zenku Martyniuku?

To będzie prawdziwa gratka dla fanów Zenka Martyniuka. W ciągu trzech dni będzie można obejrzeć film  o królu disco polo w dwóch stacjach telewizyjnych TVP i TV Puls. „Zenek” pokazuje historię chłopaka z Podlasia -  Zenona Martyniuka, który już jako nastolatek zakochał się w  muzyce disco. Dzięki wsparciu wujka, zawodowego muzyka, Zenon Martyniuk po raz pierwszy zaśpiewał przed publicznością. Film „Zenek" to pierwsza samodzielna produkcja Telewizji Polskiej. Prace na planie trwały dwa miesiące. W tytułową rolę „Zenka” wcieliło się dwóch aktorów: Jakub Zając - zagrał piosenkarza z początków kariery w latach 80-tych, a Krzysztof Czeczot osiągającego spektakularne sukcesy króla disco polo.

ZOBACZ TEŻ: Zenek Martyniuk – wiek, syn, piosenki, majątek. Wszystko, co chcecie wiedzieć o królu disco polo

„Zenek” w TVP i TV Puls! Kiedy i o której godzinie w telewizji jest film o Zenku Martyniuku?

Mimo, że film pt. „Zenek”  trafił też platformę Vod.tvp.pl, to można go oglądać jedynie odpłatnie. Jak pisaliśmy wyżej obraz o królu disco polo udostępnił także Netflix. Osoby, które mimo wszystko nie miały jeszcze okazji obejrzeć filmu inspirowanego życiem Zenona Martyniuka, będą miały taką możliwość na koniec wakacji dokładnie 30 sierpnia 2021 w TVP 1 o godzinie 20:35. Jeśli jednak ta data nie będzie pasowała, to kolejny raz film „Zenek” będzie można obejrzeć także w TV Puls września o 20:00.

Zenek Martyniuk – piosenki. Jak dobrze znasz kawałki króla disco polo?

Pytanie 1 z 8
Największym hitem Zenka Martyniuka jest utwór „Przez Twe oczy zielone”. Zgodnie z tekstem wokalista chce ukryć ukochaną w:
Poranne Wyjce