Żora Korolyov nie żyje. Kim był Żora Korolyow, jaka jest przyczyna śmierci tancerza?

2021-12-22 11:50 AM.
Żora Korolyov nie żyje. Znani żegnają tancerza
Autor: Bartosz Wróbel/wikiemedia

Żora Korolyow nie żyje. Wiadomość o śmierci przekazał Paweł Dudek, czyli Czadoman. Smutną informację potwierdziła narzeczona tancerza - Ewelina Bator. Żora Korolyow miał zaledwie 34 lata. Kim był Żora Korolyow i jak jest przyczyna śmierci?

21 grudnia 2021r., we wtorek późnym wieczorem do fanów dotarła smutna wiadomość. Żora Korolyow nie żyje. Tancerz miał zaledwie 34 lata, nieoficjalna przyczyna śmierci jest już znana. Nikt nie mógł w to uwierzyć, kiedy Paweł Dudek na swoim Facebooku napisał o ostatniej rozmowie z tancerzem. Czadoman nie infromował wprost o tym, co się wydarzyło, ale wszystko było jasne, kiedy te druzgocącą wiadomość potwierdziła jego narzeczona - Ewelina Bator. Pod zdjęciem ukochanego zamieściła porusz jacy wpis.

Mój kochany! Dziękuję Ci za najpiękniejsze pięć lat wspólnego tańca. Prawdą jest, że dnia 21.12.2021 odszedł człowiek, który kochał całym sercem i którego ja kochałam i kocham najmocniej na świecie. Nasze serca pękły, ale złożą się kochanie tam na górze. Będziemy się sobą opiekować. Kochamy Cię, Wierzcie mi - też w to nie wierzę. Długo nie uwierzę. I na ten moment to, co się stało potrzebuje ciszy... - czytamy w poście Eweliny Bator.

Jak nieoficjalnie ustalił „Super Express” prawdopodobną przyczyna śmierci tancerza było zapalenie mięśnia sercowego.  -„Był dziś bardzo zabiegany, miał iść na trening. Zasłabł w domu, gdzie znalazła go jego ukochana. Wezwano karetkę, jednak mimo reanimacji zmarł” - ujawnia informatorka „Super Expressu".

Kim był Żora Korolyow?

Żora Korolyov  zyskał popularność jako jeden z trenerów  w programie „Taniec z gwiazdami”. W latach 2007-2008 wziął udział w trzech edycjach emitowanych z TVN (tańczył z Kasią Cerekwicką, Isis Gee i Agnieszką Cegielska), a w latach 2016-2017 - w trzech seriach w Polsacie (jego partnerkami były Karolina Gorczycą, Dominika Gwit i Martyna Kupczyk). Urodził się w Odessie. Z Ukrainy wyjechał najpierw do Niemiec, a od 2003 roku mieszkał w Polsce. Reprezentował nasz kraj na zawodach międzynarodowych. W latach  2005-2006, w parze z Izabelą Janachowską awansował do półfinałów mistrzostw świata, finału Mistrzostw Europy Środkowej i dwa razy do finału Mistrzostw Unii Europejskiej. Reprezentował najwyższą, międzynarodową klasę „S” w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. Zanim jego taneczna kariera nabrała tempa, jako syn zawodowego piłkarza -  Żora Korolyow - interesował się piłka nożną.  Łączył taneczną pasję z grą w piłkę, trenując w lokalnym klubie SKA-Odessa. Ponadto Żora Korolyov wziął udział w show „Jak oni śpiewają” w Polsacie. Ma też na koncie epizodyczne role: w filmie „Kochaj i tańcz” oraz w serialach „Ojciec Mateusz” w TVP1, „Egzamin z życia” w TVP2, „Tylko miłość” w Polsacie i „Niania” w TVN.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany